Перемога над «вікінгами»

|

Лютий 14, 2013

|

У товариському матчі 6 лютого збірна України з футболу виграла у збірної Норвегії й здобула першу перемогу під керівництвом нового тренера Михайла Фоменка. Для української команди цей матч можна умовно поділити на два відрізки. Перший тайм видався не дуже видовищним, але приніс відразу два забитих голи. У другому таймі гра України з виходом на поле Євгена Коноплянки засяяла яскравими фарбами, але мало не закінчилася пропущеними голами.

Відсутність моментів на початку гри українці компенсували високою самовіддачею й майже стовідсотковою результативністю. Спочатку Ярмоленко класно підключив Федецького, а Артем влучно навісив на далеку штангу. Микола Морозюк, для якого це був усього лише другий матч за збірну, опинився в потрібному місці в потрібний час, та ще й пробив між воротарем і штангою у ворота — 1:0. До кінця тайму наші хлопці заколисали норвежців і забили ще раз. Зозуля отримав пас на межі оффсайда, відкотив м’яч трохи назад — і Ярмоленко влучно пробив повз воротаря — 2:0.
У другому таймі українці створили кілька гарних моментів, особливо помітною була їхня перевага у верховій боротьбі. Але несподівано героєм кінцівки поєдинку став Андрій П’ятов. Усе почалося з прекрасного сейва воротаря «Шахтаря» після удару Ельюнуссі. Потім Мандзюк заробив червону картку за фол останньої надії. Норвегія мала чудовий шанс забити перший за шість ігор з Україною гол, коли Федецький руками поклав у штрафний того ж таки Ельюнуссі, але капітан норвежців не зміг переграти П’ятова в дуелі з 11-метрової позначки. А в доданий час П’ятов примудрився відбити удар навіть спиною. Загалом, перший матч п. Фоменка виявився дуже цікавим, тож із нетерпінням чекаємо на першу офіційну перевірку.

До слова
2 лютого донецький «Шахтар» завоював товариський кубок Copa del Sol, перемігши у фінальному матчі польський «Відзев» із рахунком 2:1. Польський клуб фактично нічого не зміг протиставити «Шахтареві». Забивши на класі в першому таймі, у другому «гірники» майже наприкінці поєдинку додали ще гол — Фернандіньо прорвався в штрафний майданчик і прострілив, а Едуардо був першим на м’ячі. Зусиль поляків вистачило лише на те, щоби забити один гол, але одразу після нього арбітр дав фінальний свисток.