|

Грудень 04, 2014

|

Епізод матчу "Динамо" — "Ріу Аве"

У Львові 25 листопада було зіграно матч Ліґи чемпіонів (ЛЧ) між донецьким «Шахтарем» і іспанським «Атлетиком». «Гірники» вийшли на поле «Львів Арени», уже знаючи, що пройшли до 1/8 фіналу ЛЧ. Раніше БАТЕ вдома поступився «Порту» й утратив шанси наздогнати донеччан. Можливо, саме цей факт і збив увесь настрій донецьких гравців.

Уже на сьомій хвилині Тейшейра вискочив на побачення з воротарем, яке він програв. «Атлетик» грав дуже грамотно, тримаючи м’яч на чужій половині поля й не даючи супернику вільного простору. А у другому таймі гості забили: Сан Хосе без шансів для П’ятова пробив із близької відстані після подачі з штрафного. Наприкінці гри «Шахтар» міг зрівняти рахунок, але суддя не помітив гри рукою в захисника гостей, коли той урятував свої ворота після удару Марлоса.
Це, мабуть, – єдина поразка української команди, за яку не надто прикро. Адже напередодні гравці «Шахтаря» відмовилися одягнути футболки на підтримку української армії. Це зробили лише гравці львівських «Карпат». Проблема патріотизму на сході України все ще ісує. Та й реклама російського «Газпрому» на матчі була зовсім недоречною.
А 27 листопада гравці «Дніпра» (Дніпропетровськ) у Лізі Європи (ЛЄ) досить бадьоро розпочали зустріч із «Інтером» (Мілан) і швидко відкрили рахунок. На 16-й хвилині Коноплянка після передачі від Калинича пробивав по воротах Хандановича. Голкіпер м’яч відбив, але не зафіксував, і Ротань із близької відстані уразив ворота італійців. Господарі кинулися відіграватися, але діяли надто розгублено. «Дніпро» ж, навпаки, відсидівши кілька хвилин в обороні, з новими силами пішов уперед.
На 28-й хвилині Чеберячко ввірвався в штрафний майданчик «Інтера», де отримав по ногах від Гуаріна. Чистий пенальті! Здавалося б, чудовий шанс, аби подвоїти перевагу, але Коноплянка вдарив без розбігу, а Ханданович — відомий майстер відбивання пенальті — зі своїм завданням упорався й удар українця парирував. Можливо, цей момент став переломним у матчі, тому що вже за кілька хвилин «Інтер» зрівняв рахунок. Паніка біля воріт Дніпра завершилася тим, що Кузманович отримав м’яч на лінії штрафного та слабким, але точним ударом послав кулю у кут воріт Бойка.
Слідом міг забити Нагатомо, але японцеві не пощастило. Як виявилося, у тому епізоді він ще й травму отримав та передчасно покинув поле. З рахунком 1:1 команди завершили перший тайм, незважаючи на всі старання гравців «Дніпра» наприкінці сорокап’ятихвилинки. Особливо активні були Чеберячко та Калинич, але й вони не зуміли вплинути на перебіг зустрічі.
А після перерви Дніпро отримав новий шанс: Раноккія заробив жовту картку за фол проти Ротаня, яка стала для нього другою в матчі. Тому капітан «Інтера» залишив свою команду в меншості. Гості відразу ж пішли в атаку, і Мазох ледь не забив Хандановичу, але схибив. У відповідь атака «Інтера» стала гольовою. Провалився захист «Дніпра», Освальдо вибіг на рандеву з Бойком і свій шанс використав.
Після цього «Інтер» зосередився на уважній грі в захисті, тоді як «Дніпру» залишалося лише йти вперед. Гості непогано атакували, але виручала або оборона господарів, або чудовий Ханданович, котрий крім узятого пенальті зробив за зустріч ще як мінімум три приголомшливих сейви. Заміни в складі «Дніпра» теж не дали бажаного результату. Матеус і Гама добре ввійшли у гру, але їхні удари також не досягли мети.
Таким чином, Дніпро, продемонструвавши дуже непогану гру, виїхав з Італії ні з чим. Тим не менш, дніпряни не втратили шансів на плей-оф. Для цього потрібно в останньому турі обігрувати «Сент-Етьєн» і сподіватися, що «Інтер» не програє Карабаху в Азербайджані. Шанс – досить реальний, тож усе в руках гравців «Дніпра».
Програв того дня й «Металіст», який уже все втратив у ЛЄ. Харків’яни зазнали п’ятої поразки поспіль у груповому етапі турніру, поступившись турецькому «Трабзонспору» з рахунком 1:3. На 36-й хвилині Горяїнов пропустив після стандарту. Белькалем головою замкнув подачу кутового. У другому таймі підопічні Рахаєва подарували надію на перше очко в ЛЄ. Гоменюк зрівняв рахунок.
Згодом надія зажевріла ще більше: Меджані залишив господарів вдесятьох, отримавши друге попередження. Але це не допомогло «Металісту» втримати рахунок. На 87-й хвилині Екічі вдало скористався скидкою Їлмаза. А на останніх хвилинах фортуна взагалі відвернулася від харків’ян, котрі пропустили третій гол. Їлмаз із гострого кута пробив у стійку, м’яч відбившись влучив у плече Горяїнову та застрибнув у ворота.
Та була того дня й перемога. Київське «Динамо» за тур до кінця групового етапу ЛЄ забезпечило собі місце у весняній частині турніру. «Біло-сині» перемогли в Києві португальський «Ріу Аве» з рахунком 2:0. Це був день нереалізованих моментів Кравця. У першому таймі він тричі лякав Едерсона своїми наскоками. Однак то точність підводила, то голкіпер проявляв дивовижну реакцію. Його ж невдачі «підлатав» Джермейн Ленс вже у другій половині гри. Голандець накрутив суперника на лівому фланзі та пробив із досить незручного кута. М’яч, зрикошетивши від захисника, опинився у сітці.
Потім Кравець знову запоров черговий момент, а після красивої атаки динамівців з ударом Ярмоленка впорався Едерсон. На 67-й хвилині португальці ледь не заштовхали м’яч Шовковському. У наступному моменті воротар українців устиг кинутися під удар Дієґо Лопеса. Для динамівського капітана цей матч став рекордним — 582-м. Валідольний рахунок змінив Міґель Велозу: після розкішного навісу Ярмоленка португалець ударив головою, як цвях забив. Такий собі майстер-клас для Кравця.