|

Березень 19, 2015

|

Момент поєдинку «Дніпро» — «Аякс»

Українські команди, які зустрічаються зі закордонними суперниками у Львові, не програють. Так, стіни «Арени Львів» допомогли донецькому «Шахтарю» успішно протистояти німецькій «Баварії». У Мюнхені ж усе було інакше.

У поєдинку-відповіді 1/8 фіналу Ліґи чемпіонів (ЛЧ) 11 березня німці забили чинному чемпіону України сім «сухих» голів. На третій хвилині матчу Кучер отримав червону картку за «фол останньої надії», збивши у своєму штрафному Маріо Гьотце. Залишившись у меншості на старті матчу та програючи один м’яч, «Шахтар» не зміг нічого вдіяти, щоби хоч якось змінити ситуацію. Команда безвольно дограла поєдинок і вибула зі змагання. Відтепер «Шахтар» — перший клуб, який виграв і програв 7:0 на одному розіграші ЛЧ. Нагадаємо, що в груповому турнірі «Шахтар» забив сім «сухих» білоруському БАТЕ.
А вже 12 березня дніпропетровський «Дніпро» приймав у Києві «Аякс» (Амстердам) в першому поєдинку матчу 1/8 фіналу Ліґи Європи (ЛЄ). Голандці активно розпочали матч і мало не забили гола, скориставшись помилкою українських захисників, але Сереро не зумів перекинути Бойка. Та то був лише епізод, а от далі ініціативою заволодів «Дніпро», його гравці стали методично обстрілювати ворота Сіллессена, мабуть, отримавши установку від Маркевича за можливості пробивати.
Ігрова перевага вилилася в результат на 30-й хвилині, коли Коноплянка протягнув м’яч по своєму флангу, віддав у штрафний на Зозулю, котрий першим дотиком обробив круглого, а другим – відправив у ворота.
Після забитого м’яча «Дніпро» трохи відійшов назад і мало не поплатився перед перервою, але Велтман, підправляючи м’яч із двох метрів, пробив над поперечиною.
Другий тайм став протилежністю першій 45-хвилинці. «Аякс» уже більше контролював м’яч, а «Дніпро» відповідав контратаками. Пристойно потрудитися довелося Дуґласу і Бойку, щоби не пропустити, і в підсумку їм це вдалося. Найнебезпечніший момент біля воріт гостей був на 64-й хвилині, коли після подачі Ротаня зі штрафного Роман Зозуля пробивав головою з двох метрів, але Сіллессен спіймав м’яч майже на лінії.
Того дня київське «Динамо» не зуміло втримати нічию у виїзному матчі з англійським «Евертоном» у Ліверпулі. Незважаючи на гол Олега Гусєва команда Сергія Реброва все ж програла в першому поєдинку 1/8 фіналу ЛЄ.

До слова
Троє українських футболістів продовжить кар’єру в чемпіонаті Узбекистану. Мова йде про захисника Дмитра Невмиваку («Металург З», «Іллічівець», «Гомель», Білорусь), півзахисника Андрія Деркача («Борисфен», «Шахтар», «Волинь», «Геліос», «Зімбру» (Молдова), «Полтава», «Машьал» (Узбекистан), а також нападника В’ячеслава Шевченка («Сокіл», «Борисфен», «Торпедо-Металург» (Росія), «Сталь», «Олександрія», «Локомотив» (Узбекистан), «Біркіркара» (Мальта). 30-річний Невмивака гратиме за клуб «Бухара», а 29-річні Деркач і Шевченко посилили «Кизилкум». Крім того, два гравці алчевської «Сталі», яка знялася із чемпіонату української Першої ліґи, виступатимуть за клуб «Спартакс» (Юрмала). За команду, яку очолює український фахівець Роман Пилипчук, зіграють захисники Дмитро Назаренко та Максим Максименко. Крім того, у юрмальський клуб увіллється екс-гравець запорізького «Металурга», «Зорі» та «Ворскли» Сергій Силюк.