|

Квітень 02, 2015

|

В атаці — Артем Федецький

Іспанці знову довели, що недаремно носять титул чемпіона Європи з футболу та ще донедавна були найкращими у світі. У Севільї 27 березня відбувся поєдинок кваліфікаційного раунду чемпіонату Європи-2016 між збірними Іспанії й України. Гравці з команди Михайла Фоменка хоч і не виглядали хлопчиками для побиття, але здолати суперників, котрі вже давно не програють удома, не змогли. І мінімально поступилися їм, при тому що мали достатньо моментів уникнути поразки.

У першому таймі, у першій його половині, українці навіть до штрафного майданчика іспанців підібратися не могли. Перевага «Фурії Рохи» було тотальною, кількість ударів по воротах переросла в якість, і вони закономірно втілилися в гол.
Господарі вже зі стартового свистка захопили ініціативу в матчі, змусивши гостей притиснутися до своїх воріт. Перший небезпечний момент іспанці створили вже на п’ятій хвилині зустрічі. Давид Сільва з лівого флангу прострілив на партнера, але Олександр Кучер устиг в останній момент підставити ногу, вибивши м’яч.
Одна з перших контратак української збірної закінчилася порушенням правил із боку суперника. Ротань зі «стандарту» відправив м’яч у штрафний майданчик Іспанії. Федецький виявився першим на м’ячі, але пробити точно в дотик захиснику не вдалося — м’яч пішов вище воріт.
Іспанія продовжувала збільшувати напругу біля воріт Андрія П’ятова, і в підсумку це призвело до забитого голу. Мората на 28-й хвилині зустрічі, отримавши пас від Іньєсти, увійшов у штрафний збірної України і в падінні перекинув м’яч через П’ятова. До перерви рахунок міг бути й 2:0, але після удару головою Серхіо Рамоса м’яч влучив у хрестовину.
У другій половині матчу українці побігли відіграватися й створили багато моментів для цього. Чудовий матч провів воротар і капітан іспанців Ікер Касільяс, котрий упорався з усіма загрозами для своєї команди. Підопічні Михайла Фоменка відсунули гру від своїх воріт, але до фінального свистка їм удався лише один гольовий момент. На 66-й хвилині зустрічі Артем Кравець отримав м’яч, змістився до лицьової лінії й віддав пас у центр. Руслан Ротань прийняв передачу і пробив прямо в Ікера Касільяса. Іспанія, яка в другій половині зустрічі зменшила оберти, могла збільшити рахунок на 87-й хвилині. Але Санті Касорла, отримавши м’яч по центру воріт збірної України, примудрився схибити.

До слова
Того дня збірні команди Чорногорії та Росії так і не змогли дограти матч відбору Євро-2016. Російські вболівальники начхали на заборону УЄФА проявляти свої політичні вподобання під час гри та вивісили на трибунах прапори так званої «Новоросії». І вже на першій хвилині з фанатської трибуни в голову воротаря Ігоря Акінфєєва полетів палаючий фаєр. Той зміг залишити поле лише за допомогою лікарів і машини. Коли ж після нереалізованого пенальті почалася сутичка між гравцями команд, а на трибунах відновився безлад, арбітр відправив команди в роздягальні. Матч було перервано на 67-й хвилині.