|

Серпень 13, 2015

|

Епізод матчу «Фенербахче» — «Шахтар»

Команда Мірчі Луческу 5 серпня ц. р. обіграла турецький «Фенербахче» у матчі-відповіді третього кваліфікаційного раунду Ліґи чемпіонів. Донецький «Шахтар» чудово розпочав поєдинок і вже на першій хвилині Марлосу забракло кілька сантиметрів, аби відправити м’яч у ближній кут.

Господарі продовжили контролювати гру, створюючи моменти біля воріт гостей і були винагороджені на 25-й хвилині. Тайсон віддав бездоганну передачу на фланг на Срну, той у своєму стилі прострілив у штрафну, де Гладкий випередив захисника та пробив у дотик у ближній кут.
Після забитого м’яча українці змінили тактику гри, віддавши ініціативу супернику та стали грати на контратаках. Небезпечний дзвіночок пролунав перед перервою, коли лише реакція П’ятова не дозволила Фернандао зрівняти рахунок.
По-справжньому небезпечно для «Шахтаря» стало на початку другого тайму, коли турки притисли українську команду до воріт. Це призвело до того, що на 57-й хвилині П’ятов лише на лінії воріт відбив м’яч після удару головою Соу, а через дві хвилини після помилки П’ятова Алвеш скинув м’яч уздовж лінії воріт, але К’єр і Мейрелеш не встигли до м’яча.
Донеччани зрозуміли, що рахунок на табло — слизький і одна помилка може стати фатальною. Вже в наступному ігровому моменті Марлос втік із центру поля, увійшов у штрафну, де його збив Волкан Демірель. Пенальті впевнено реалізував Срна.
А через дві хвилини «Шахтар» довів рахунок до розгромного — Гладкий виграв повітря у своєму штрафному при подачі гостями кутового, Тайсон підхопив м’яч і віддав у вільну зону на Тейшейру, котрий вибіг сам на сам із Волканом Демірелем і пробив у ціль.
Фактично після цього гра закінчилася. Турки спробували забити хоча б гол престижу, але з усіма ударами гостей впорався Андрій П’ятов. «Гірники» також мали моменти, але вирішили рахунок до непристойного не доводити. Підсумковий рахунок 3:0 відобразив перевагу «Шахтаря» на полі і тепер команда «містера» зіграє проти австрійського «Рапіда».
А 6 серпня луганська «Зоря» обіграла бельгійське «Шарлеруа» в матчі-відповіді третього кваліфікаційного раунду Ліґи Європи (ЛЄ). Початок першого тайму був за українцями. Підопічні Юрія Вернидуба контролювали м’яч, особливо не форсуючи події. Ближче до середини першої половини зустрічі гості змогли вирівняти хід матчу, проте перший більш-менш небезпечний момент біля воріт Микити Шевченка виник тільки на 37-й хвилині гри, коли Енес Саглик пробив низом із 18 м. Воротар «Зорі» з таким ударом впорався. Після цього гості більше не змогли створити небезпеки біля воріт господарів — команди пішли на перерву за рахунку 0:0.
Другий тайм почався з атак у виконанні гостей. Бельгійці кілька разів отримували оперативний простір і небезпечно пробивали по воротах луганчан, але відкрити рахунок так і не змогли. Зате забила «Зоря». На 58-й хвилині гри Микита Каменюка навісив із лівого флангу і Желько Любенович, увірвавшись у центр карного майданчика з глибини, головою відправив м’яч у сітку воріт гостей.
Після пропущеного гола бельгійці спробували піти вперед, але вже на 68-й хвилині рахунок став 2:0. Захисник гостей Дем’єн Марк сфолив на Гордієнка у своєму карному майданчику, й арбітр вказав на «точку». Вирок рефері чітко виконав Любенович, котрий більярдним ударом пробив у правий від воротаря кут.
Решту часу «Зоря» провела в атаках, але забити третій гол господарі змогли тільки перед самим фінальним свистком. Руслан Малиновський у контакті з Любеновичем з 16 м пробив у правий від воротаря кут. Таким чином, луганчани виграли у «Шарлеруа» з рахунком 5:0 за сумою двох матчів і в наступному раунді зіграють із польською «Легією».
А полтавцям цього дня вдалося провести неймовірний матч. У Словаччині «Ворскла» поступилася місцевій «Жиліні» з рахунком 0:2, що помітно зменшувало їхні шанси на підсумковий успіх, проте в домашньому матчі українці ледь не домоглися свого. Голи Антона Шиндера й Євгена Ткачука дали змогу «Ворсклі» ліквідувати дефіцит у два м’ячі та перевести зустріч в овертайм.
Реалізований Санжаром Турсуновим пенальті на 101-й хвилині зробив господарів фаворитами в протистоянні, але Вілліам на останній хвилині вразив ворота Нєпогодова і звів нанівець всі старання полтавської команди, гравці якої на цей сезон попрощалися з ЛЄ.