Наші в Лізі Європи

|

Жовтень 26, 2011

|

У Києві завершився поєдинок третього туру групового раунду Ліґи чемпіонів, у якому «Динамо» приймало турецький «Бешикташ». Підопічні Юрія Сьоміна здобули першу перемогу, забивши гол на останніх секундах матчу, і піднялися на друге місце у квартеті.

Узимку ц. р., у поперед­ньому розіграші турніру, «Динамо» винесло «Бешикташ» в 1/16 фіналу зі загальним рахунком 8:1, перемігши 4:1 на виїзді та 4:0 — удома. Саме в такий рахунок, і це — як мінімум, кияни повинні були втілювати свою перевагу ще в першому таймі. Із перших хвилин ворота турецького клубу були окуповані та зазнавали постійних атак динамівців Києва.

Свято небаченої щедрості розпочав Андрій Шевченко, який, опинившись у «забійній» позиції після невдалої спроби захисника вивести м’яч, не зміг «пробити» голкіпера. За кілька хвилин за прикладом свого досвідченішого товариша пішов Олег Гусєв і, обігравшись із Артемом Мілевським, вийшов віч-на-віч із голкіпером, але не зумів влучити в рамку воріт.

Далі надмірну гостинність проявив Андрій Ярмоленко. Той-таки Мілевський чудовим пасом вивів Андрія на побачення з голкіпером, але Ярмоленко пробив у стійку воріт. Завершив розбазарювання стовідсоткових нагод сам Мілевський, якому не вдалося точно пробити головою з неймовірно вигідної позиції.

Не відомо, що сказав Юрій Сьомін своїм гравцям під час перерви, як мотивував їх на заключний відтинок матчу, але на другий тайм вийшла ніби зовсім інша команда. Розладналася комбінаційна гра, а довгі передачі не доходили до адресатів. У підсумку біля воріт турків фактично зникла гострота. Наприкінці поєдинку, проте, киянам удалося притиснути гостей до воріт, а після подачі кутового точно пробив Денис Гармаш, який і приніс своїй команді першу перемогу.

У третьому турі харків’яни також розгромили суперника — «Мальме» (Швеція) — і вийшли на перше місце в групі G. Обмінявшись голами в середині першого тайму, «Металіст» залишився в меншості через вилучення Жонатана Крістальдо. Утім, це навіть пішло на користь українським гравцям, котрі мобілізувалися й забили у ворота шведів ще три «сухих» м’ячі.

Стартовий відрізок команди витратили на розвідку, тому протягом перших десяти хвилин глядачі майже не побачили гострих моментів. Такою можна вважати хіба що спробу Вілтона вразити ціль із-за меж штрафного майданчика, але його удар вийшов слабким і неточним. Куди більш небезпечним був «постріл» Миляна Мутавджича після скидки Джиммі Дурмаза — м’яч пройшов поруч зі стійкою.

«Металіст» уперше наблизився до володінь Юхана Даліна лише по завершенні чверті години, коли Хосе Ернесто Соса перевірив на пильність шведського голкіпера. Цей епізод став для харків’ян сиґналом до активніших дій. Підопічні Мирона Маркевича

вві­мкнули швидкість і поступово захопили ініціативу.

Однак, пішовши в атаку, гості на мить утратили концентрацію в обороні, що коштувало їм пропущеного гола. «Жовто-сині» на 22-й хвилині порушили правила в центрі поля й, поки неспішно відтягувалися назад, дозволили шведам швидко розіграти «стандарт». Пішла довга передача на Їлояна Хамада, котрий «продавив» Фініньйо й перекинув м’яч через Олександра Горяїнова, що вийшов на перехоплення.

Українці в намаганні одразу відігратися буквально закрили скандинавів на їхній половині поля. Оборона господарів працювала на повну потужність, однак не змогла стримати суперника. «Металісту» знадобилося десять хвилин, аби встановити рівновагу — Соса з правого флангу знайшов передачею Жонатана Крістальдо, і той без перешкод ударом головою «зняв павутиння» з ближнього верхнього кута воріт.

Проте за мить арґентинський форвард перетворився на антигероя, отримавши червону картку за неспортивну поведінку. До честі харків’ян, вони не стали закриватися в обороні, а продовжили грати в атакуючий футбол, за що були винагородженні в компенсований до першого тайму час. Крістіан Вільягра пробрався правим флангом і «прострелив» у центр карного майданчика, звідки Фініньйо «розстріляв» Даліна. Гості мали шанс піти на перерву з перевагою у два голи, але Тайсон не зміг переграти голкіпера.

Після перерви футболісти «Металіста», отримавши, напевно, відповідні вказівки від тренерського штабу, уже грали за рахунком. Головну увагу вони приділили захисту, сконцентрувавши голов­ні сили в тилу. Водночас команда Мирона Маркевича не забувала й про контратаки, одна з яких на 58-й хвилині завершилася третім узяттям шведських воріт. Українці заробили кутовий, після розіграшу якого Едмар головою знайшов ціль.

Результативний удар півзахисника збірної України остаточно вибив із колії підопічних Річарда Норлінґа. За інерцією вони намагалися вести наступ, однак без особливого бажання. Куди цікавіше попереду виглядали «жовто-сині», що раз по раз вривалися у вільні зони на половині опонента. Вінцем зустрічі стало «соло» від Марко Девича, котрий вийшов на заміну. Нападник української збірної обіграв у середині поля Понтуса Янссона, фінтами заплутав досвідченого капітана шведів Даніеля Андерссона й зовнішньою частиною стопи спрямував м’яч у сітку над плечем Даліна. Перемога дозволила «Металісту» набрати сім очок у групі G і вийти на перше місце з відривом у два пункти від «Алкмара», котрий свій поєдинок з «Аустрією» звів до нічиєї — 2:2.

А в Льєжі (Бельгія) відбувся поєдинок третього туру групового раунду Ліґи Європи, у якому «Стандард» приймав дебютанта цих змагань — полтавську «Ворсклу». Підопічні Миколи Павлова таки відстояли нічийний результат, здобувши перше очко в турнірну таблицю.