Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Напередодні ЧС із футболу в РФ

Автор:

|

Червень 14, 2018

|

Рубрика:

Напередодні ЧС із футболу в РФ

14 червня стартує Чемпіонат світу (ЧС) з футболу, який проходить у Російській Федерації, і триватиме до 15 липня. Ще на етапі підготовки росіяни зуміли здивувати світ. Промоційний ролик заходу бритнаський режисер Ґай Річі чомусь знімав у… Києві. А гостей чемпіонату зустрічають зображення легендарних українських футболістів Ігоря Бєланова й Євгена Рудакова. Вочевидь, своїми гравцями Москва похвалитися не може. Імперія продовжує красти все українське, що вона робить уже 364 роки.
Під час проведення заходу російська влада та підконтрольні їй засоби масової інформації (ЗМІ) запланували поширювати специфічну дезінформацію. Сайт «Європейський союз проти дезінформації» підготував перелік із п’ятьох специфічних тем, які у ході футбольних змагань буде «проштовхувати» Кремль.
Наприклад, Москва буде переконувати, що «спорт — поза політикою». Борці з пропагандою вважають, що правда полягає у тому, що РФ активно використовує різноманітні інструменти, щоб дискредитувати міжнародні агенції, які борються з використанням допінгу у спорті.
Також Кремль буде твердити, що визнає проблему із допінгом, але всередині РФ критика систематичного використання допінгу у російському просторі подається як кампанія, спрямована проти всієї країни.
Передбачається, що Росія спробує переконати, що «міжнародна критика корупції, демократії та свободи ЗМІ у РФ перебільшені». Насправді утиски ЗМІ, опозиції, сексуальних меншин та корупція у Росії ретельно задокументовані.
Москва також буде наполягати, що «Захід упереджений до Росії», проте Москва часто змальовує міжнародні спортивні структури як маріонеток західних політичних структур. У «Європейському союзі проти дезінформації» також попереджають, що багатомовне мовлення каналу Russia Today керується Кремлем.
Тому не дивно, що Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова й інформаційної політики підтримав проект про заборону українським телевізійним каналам транслювати ЧС-2018. А повідомила про це Ольга Червакова, перший заступник голови комітету. Але депутати не назбирали голосів навіть для того, що проголосували внесення цього питання до порядку денного.
Тому проросійський телеканал «Інтер», який належить олігархам Дмитру Фірташу, Валерію Хорошковському та Сергію Льовочкіну, все одно транслюватиме матчі ЧС-2018 в Україні. «Інтер» уде навіть опублікував розклад трансляцій мундіалю. Майже всі матчі транслюватимуть саме на «Інтері», і лише вісім із 48-ми — на НТН. Інші телекомпанії завчасу від цього відмовилися.
Тим часом у Конґресі США представили резолюцію, що засуджує проведення ЧС із футболу в РФ. Про це повідомили в Посольство України в США. У документі, представленому групою конґресменів на чолі з Марсі Каптур, співголовою Конґресового українського кокусу й Еліаною Рос-Летінен, членом Комітету закордонних справ Палати представників, засуджуються порушення Росією міжнародного права, зокрема триваючі дестабілізуючі дії Кремля в Україні та реґіоні, а також цінностей, на яких заснована FIFA.
Конґресмени нагадують про те, що російська аґресія і триваюча незаконна окупація частин території України призвели до загибелі понад 10 тис. осіб, спричинили 1,6 млн внутрішньо переміщених осіб та утиски кримських татар як корінного населення Криму.
У резолюції наголошується, що Сполучені Штати та міжнародне співтовариство повинні продовжувати робити так, аби РФ відповіла за свої вчинки і зазнала покарання за порушення міжнародного права, а також вживати заходів для попередження подальших дестабілізуючих дій Кремля.
Американські законодавці, зокрема, закликають Міжнародну федерацію футболу надати детальні публічні роз’яснення, чому вона продовжує планувати проведення ЧС із футболу в Росії, беручи до уваги те, що РФ залишається під міжнародними санкціями за триваючу аґресію проти України та незаконну окупацію Криму.
Однак американська соціальна мережа Facebook, вочевидь, виступає на боці Росії, а не України. Інакше б не заблокувала сторінку Андрія Єрмоленка, відомого київського ілюстратора та художника, котрий створив альтернативну серію плакатів WorldCup FIFA2018. За словами самого художника, його сторінку заблокували одразу після того, як серія плакатів, які закликають до бойкоту ЧС-2018, почала активно поширюватись у мережі.
Художник уже створив кілька світлин, зобразивши на них, зокрема, катастрофу рейсу MH-17, тортури поліціянтів і закривавленого «Забиваку» — талісман російського чемпіонату. У такий спосіб художник закликає бойкотувати змагання у Росії. До цього вирішили вдатися лише офіційні делегації Великої Британії, Ісландії, Німеччини, Данії та Польщі.

Євген Клен

До теми
Федерація футболу України роздала правоохоронцям десять медалей за «успішну роботу і відмінне забезпечення громадської безпеки під час фінального матчу Ліґи чемпіонів із футболу 26 травня». Крім цього, 22 правоохоронців отримали грамоти Кабінету Міністрів України й один — годинника. У церемонії нагородження брали участь Володимир Гройсман, прем’єр-міністр, й Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply