Новини для українців всього свту

Monday, Feb. 24, 2020

Мирон Маркевич: «Мене звинувачували у відсутності патріотизму й національної гордості»

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Мирон Маркевич:  «Мене звинувачували  у відсутності патріотизму  й національної гордості»

Головний тренер харківського «Металіста» Мирон Маркевич пояснив, яким чином команда збирається вирішувати проблему ліміту на леґіонерів у чемпіонаті України.

— Мироне Богдановичу, вас, напевно, критикують: у складі команди — три натуралізованих гравці, багато південноамериканців і дуже мало українців…

— Критикують. Навіть у відсутності патріотизму й національної гордості звинувачували. І це — мене, українця. Головна проблема сучасного футболу в Україні — українські гравці. Їх мало, а ті, що є й мають потрібний клас, — на контрактах у Ахметова й Суркіса. Дві розумні, підприємливі людини просто скупили молодих, яких тепер роздають по орендах, на роки вперед вирішивши у своїх клубах кадрове питання. Щоправда, кадрів усе одно бракує. У збірній це видно, а в клубах картина — ще сумніша. Якщо ти на щось претендуєш, то гравців-українців потрібного класу й віку тобі ніхто не віддасть. Шляхів тут два: списаних ветеранів реанімувати або своїх футболістів вирощувати.

— То чому ж немає?

— Я якраз вирощую! У мене є у Львові школа своя, там діти займаються й тренери працюють. Може, підготуємо когось і для збірної. Інше питання: чому школи й старі центри порушено? Київське «Динамо» свого часу половину складу в Закарпатті знаходило. Та тепер там нема ні полів, ні тренерів — самі спогади про минуле. Може, тому зараз серб Девіч і грає у збірній? І потім, якщо він живе дев’ять років у нашій країні й хоче грати за Україну, то чому й ні? Іншому сербу — Дишленковичу — паспорт робили в донецькому «Металурзі», а Едмар одружений з українкою, в Україні більш ніж десять років уже грає. Ось і вся історія з нашими паспортами для тих, хто народився не в Україні.

— Коли очікувати від Харкова великих успіхів?

— Ми нікуди не поспішаємо. Є стратеґія розвитку клубу, її ми й намагаємося дотримуватися. Так, купуємо в Південній Америці гравців, але майже завжди беремо зовсім молодих хлопців, які не завжди за свої бразильські або арґентинські клуби грають. Тут адаптуємо, готуємо й отримуємо людей, які можуть або кілька років приносити клубу користь, або піти з користю для бюджету клубу. І своїх намагаємося ростити. Школа нарешті нормально запрацювала.

Телевізійна служба новин

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply