|

Вересень 04, 2014

|

Епізод матчу «Металіст» — «Рух»

Харківський «Металіст» у матчі-відповіді плей-офф Ліґи Європи (ЛЄ) 28 серпня переграв «Рух» із Хожува (Польща) із рахунком 1:0 і пробився в груповий раунд турніру. Незважаючи на територіальну й ігрову перевагу підопічним Ігоря Рахаєва не вдалося пробити ворота «Руху» в основний ігровий час. З огляду на те, що перший поєдинок у Польщі також завершився з нулями на табло, футболістам довелося визначати переможця в овертаймах.

Переломним моментом матчу стала небезпечна гра голкіпера «Руху» Кшиштофа Каміньского проти Володимира Гоменюка. За цей час польський воротар побачив перед собою червону картку, а «Металіст» отримав право пробити пенальті. Лідер харків’ян Клейтон Шав’єр не схибив: на 106-й хвилині підопічні п. Рахаєва вийшли вперед. До кінця додаткового ігрового часу «Металіст» мав іще кілька непоганих шансів відзначитися, але м’яч більше не залітав у сітку воріт.
Того дня в груповий турнір ЛЄ пройшов і «Дніпро», досягши в Спліті (Хорватія) у матчі з «Гайдуком» безгольової нічиєї. На жаль, не змогла пройти далі «Зоря», яка чинила шалений спротив «Феєноорду», але програла з рахунком 4:3.

А тим часом…
УЄФА вирішила не визнавати матчів, зіграних кримськими клубами в турнірах під егідою Російського футбольного союзу (РФС). Таке рішення ухвалила робоча група УЄФА з надзвичайних ситуацій. «На тлі складного поточного політичного становища й до моменту, коли можна буде ухвалити спільне рішення щодо Криму, робоча група УЄФА з надзвичайних ситуацій постановила, що будь-які футбольні матчі, зіграні кримськими клубами в рамках змагань під егідою РФС, не будуть визнані УЄФА аж до подальших розпоряджень», — ідеться в повідомленні. Робоча група з надзвичайних ситуацій також звернулася до адміністрації УЄФА з проханням посприяти діалогу з представниками РФС і Федерації футболу України, щоби знайти спільний вихід зі становища, що склалося.