Ледь не перемогли…

|

Жовтень 02, 2012

|

У Лондоні, на знаменитому стадіоні «Вемблі», відбувся поєдинок кваліфікаційного раунду до чемпіонату світу з футболу 2014 року між збірними Англії й України. Команда Олега Блохіна вела перед до 87-ї хвилини, але втримати переваги не зуміла.

Серед журналістів та експертів побутує думка, що нинішня збірна Англії — чи не найслабша в історії. Навіть вихід команди «Трьох левів» із групи з першого місця на Євро2012 було сприйнято на Туманному Альбіоні як приємну несподіванку. З іншого боку, що ж до результату й статистики, то Англія стабільно зростала в рейтинґу FIFA й перед звітним матчем з українцями перебувала на третьому місці, поступаючись тільки іспанцям і німцям.

Останній поєдинок збірних було зіграно в Донецьку під час Євро-2012. Тоді українці хоч і програли, але провели один із найкращих своїх матчів, що посприяло відсутності шквалу критики.

І ось через майже три місяці команди знову зустрілися, тепер уже в Лондоні. Українці почали гру без паніки та метушні. Понад те, уже на третій хвилині могли відкрити рахунок, коли після навісу Гусєва й рикошету м’яч влучив у штангу.

Ще зовсім недавно годі було уявити збірну України, яка на «Вемблі», граючи з англійцями, бере на себе ініціативу, упевнено контролюючи м’яч. Мабуть, не могли собі такого уявити й господарі. Команда Олега Блохіна не поступалася суперникові в жодному з компонентів гри, а в деяких і перевершувала. У підсумку цілком справедливо на перерву команди пішли за рахунку 0:1 на користь збірної України. Це Євген Коноплянка завдав красивого удару з-під Стівена Джеррарда прямо в «дев’ятку» воріт Джо Гарта.

Побоювання, що підопічні Блохіна з перших хвилин притиснуться до своїх воріт, сподіваючись відбитися й зберегти рахунок, на щастя, не виправдалися. Хоч англійці більше володіли м’ячем, українці не грали на відбій, а намагалися проводити контратаки. Організовані дії синьо-жовтої команди, вочевидь, шокували глядачів на «Вемблі»: на величезному стадіоні панувала така тиша, що часом цілком виразно було чути скандування «Україна!» тими кількома десятками вболівальників, які приїхали підтримати свою команду.

Тим не менш, ближче до кінця матчу Англія таки почала створювати небезпечні моменти біля воріт П’ятова. В одному з них за три хвилини до кінця основного часу м’яч влучив у руку Євгенові Хачеріді, і суддя Джюнейт Чакир, який, до слова, чудово відпрацював поєдинок, указав на «точку». Виконувати вирок пішов Лемпард. Його нога, здалося, ще не торкнулася м’яча, а П’ятов уже лежав на газоні в протилежному кутку — 1:1. Прикро втрачати перемогу на останніх хвилинах, проте й нічия з головним фаворитом групи на виїзді — гарний результат.