|

Серпень 27, 2015

|

«Шахтар» — «Рапід»

Донецький «Шахтар» став на крок ближчим до групового етапу Ліґи чемпіонів сезону-2015/16. Пройшовши турецький «Фенербахче», 19 серпня українська команда здобула мінімальну перемогу у Відні над тамтешнім «Рапідом». Це був бенефіс «чарівників м’яча». Бразильці на полі контролювали всю гру, а один із них навіть забив єдиний гол.
Давно вже на футбольних полях не проливалося стільки крові — розсічення голів при зіткненнях, пов’язки на головах гравців, а одного з них — Степаненка — винесли з поля на ношах. Поєдинок активніше почали саме «гірники», проте досить швидко господарі перехопили ініціативу та примусили понервувати прихильників «Шахтаря». Шауб, відірвавшись від захисників, пробив головою поруч зі стійкою. А згодом Степаненко ледь не зрізав м’яч у власні ворота після прострілу Павелича.
Далі гра пішла з перемінним успіхом — то «Рапід» піде вперед і попресингує, то «Шахтар» спробує швидко атакувати. Незважаючи на все це, більше роботи було у Новоти, воротаря австрійського клубу. На третій і 14-й хвилинах його перевіряв Ракицький, але з цими ударами голкіпер впорався. Так само він упорався і з добиванням Гладкого з гострого кута.
Ближче до середини тайму почало даватися взнаки поле, яке ставало все мокрішим, адже у Відні у ті хвилини йшов дощ. Мав забивати Тейшейра, виборовши м’яч на чужій половині, але замість удару чомусь вирішив упасти, а Бьорн Кейперс на це падіння не відреагував.
Розв’язка настала наприкінці першого тайму. На 42-й хвилині П’ятов неймовірним чином витягнув удар Кайнца метрів із десяти. А в наступній атаці спрацюваало найстаріше футбольне правило — не забиваєш ти, забивають тобі. Ракицький опинився на лівому фланзі та прострілив повз захисників на Марлоса. Той прибрав одного оборонця та пробив точно у дальній кут. Мажорне завершення тайму «змазала» травма Степаненка, яку він отримав під час верхової боротьби. Тараса забрали до лікарні і він на три тижні вибув із когорти.
У другому таймі очікувалася ще серйозніша боротьба. «Шахтар» віддав ініціативу «Рапіду», який не дуже й поспішав уперед. Ва-банку від Зорана Баришича Луческу так і не дочекався. Було лише два більш-менш серйозних моментів. Одного разу П’ятов помилився на виході, але йому допоміг свисток Кейперса. А наступного разу вже допоміг «не свисток» арбітра. Після падіння Берича, котрого трохи обійняв Кучер. До честі нідерландського рефері, він виявився послідовним — не дав пенальті з Тейшерою, не дав і тут.
Матч-відповідь у Львові закінчився з рахунком 2:2.
А 20 серпня луганська «Зоря» програла польській «Легії» у першому поєдинку кваліфікаційного раунду плей-оф Ліґи Європи. Матч, що пройшов у Києві на стадіоні імені Лобановського, завершився з рахунком 1:0 на користь гостей.

До слова
З 21 по 26 липня у Чикаґо проходив Міжнародний юнацький турнір із футболу Chicago Kics Cup. Участь у ньому брали юнацькі команди хлопчиків і дівчат віком від восьми до 16 років із 12 країн світу. Україну на турнірі представляла команда юних мешканців Чикаґо. Особливо запам’яталася гра 22 липня, коли «Україна» грала з командою Гватемали, яка завершилася блискучою перемогою наших спортсменів із рахунком 10:1.