|

Червень 26, 2014

|

Банер уболівальників на матчі Росія — Південна Корея

Чемпіонат із футболу у Бразилії супроводжує низка трагедій у цілому світі. Так, 25-річний житель Сучжоу (Китай) помер від виснаження, спричиненого недосипанням через нічний перегляд матчів. Тіло вболівальника виявили у його квартирі біля телевізора. На думку лікарів, причиною смерті став брак сну, оскільки через різницю в часових поясах матчі світової першості транслюються з опівночі до ранку за китайським часом.

Один з уболівальників збірної Бельгії загинув, святкуючи перемогу своєї команди над збірною Алжиру. Після завершення поєдинку Бельгія-Алжир він на радощах заліз на статую лева біля фондової біржі у Брюсселі, однак не втримався і впав звідти. Після цього фанат був доставлений у лікарню, де помер від отриманих травм.
А в ніґерійському місті Даматуру люди загинули під час перегляду матчу Бразилія-Мексика. У закладі, де вболівальники дивилися футбол, прогримів вибух. Невідомий чоловік підірвав сам себе, під’їхавши до глядачів на триколісному мотоциклі. Кількість жертв — 21 особа.
Трапився ще один неординарний випадок, цього разу – з політичним забарвленням. Під час матчу першого туру чемпіонату світу між збірними командами Німеччини та Португалії на трибунах стадіону у бразильському місті Сальвадорі з’явився плакат із написом англійською: «Крим — це Україна».
Друге коло змагань засвідчило, що футбольний світ матиме нового чемпіона. Після розгрому в матчі першого туру Іспанії потрібно було реабілітуватися перед своїми прихильниками. Але команді Вісенте дель Боске це не вдалося. Спочатку під час атаки Чилі Арангіс і Варгас вискочили на захисника й розіграли зайвого. А наприкінці тайму той же Арангіс скористався відскоком м’яча після «сейву» Касільяса й спокійно переграв воротаря збірної Іспанії. У другому таймі на поле вийшла зовсім інша збірна Іспанії: шквал атак налетів на ворота Клаудіо Браво, але чилійський голкіпер раз-по-раз рятував своїх партнерів від неприємностей і наближав сенсацію. І вона відбулася: чинний чемпіон світу, команда, яка виграла три великих міжнародних турніри поспіль, помер із рахунком 0:2. Манера гри обох команд була майже ідентичною. Виникало враження, що на полі перебувало дві збірні Іспанії, адже багато гравців Із Чилі виступають саме в іспанському чемпіонаті. І чилійські «іспанці» виявилися кращими.
А от доля Сполучених Штатів буде вирішуватися в третьому турі. Після розгрому в першому – від Німеччини – Португалія прагнула реабілітуватися в очах своїх уболівальників. Уже в самому дебюті поєдинку Нані отримав м’яч після помилки американського захисту та розстріляв ворота Говарда. Наприкінці тайму португальці знову могли відзначитися, але з ударом Нані впоралася штанга, а з добиванням Едера — воротар.
У другому таймі вже збірна США почала перебирати керування грою на себе. І ось у середині тайму, після подачі кутового, захисники не змогли винести м’яч далеко, і Джермейн Джонс чудовим ударом зрівняв рахунок. А за десять хвилин до фінального свистка оборона Португалії провалилася, і Демпсі животом заніс м’яч у ворота, вивівши свою команду вперед. Але удача всміхнулася португальцям: коли до кінця матчу залишалося менше за хвилину, Кріштіану Роналду зробив вивірену подачу з флангу, і Сильвестра Варела подарував своїй команді шанс — ??2:2.
Дочасно забезпечили собі вихід у плей-оф чемпіонату збірні Голандії, Чилі, Колумбії, Арґентини, Бельгії та сенсація цьогорічного змагання — команда Коста-Рики, яка перемогла уруґвайців і відправила додому англійців.

До слова
Жером Вальке, генеральний секретар FIFA, надіслав офіційне повідомлення до Російського футбольного союзу (РФС). «Ми підтверджуємо отримання вашого листа від 2 червня 2014 року, де ви заявили про намір афіліювати Федерацію футболу Криму, Федерацію футболу Севастополя й кілька клубів у РФС. Проте ці асоціації та клуби вже афілійовані до Федерації футболу України. Згідно зі Статутом FIFA, ці суб’єкти можуть приєднатися до іншого члена ФІФА або брати участь у змаганнях на території цього члена за виняткових обставин. Беручи до уваги те, що правова та фактична ситуація, що стосується вашого запиту, незрозуміла, ми шанобливо повідомляємо вам, що ми можемо розглянути питання про схвалення на цьому етапі. Понад те, ми рекомендуємо, щоби Генеральна асамблея РФС не афіліювала відповідних асоціацій і клубів до того, як буде з’ясовано правову та фактичну ситуацію й отримано відповідні дозволи, згідно зі Статутом FIFA», — заявив п. Вальке.

Натомість, федерації волейболу Криму та Севастополя було прийнято до Всеросійської федерації волейболу. Про це заявив Олександр Яременко, генеральний секретар Всесвітньої федерації волейболу (ВФВ). «Були організаційні питання щодо прийняття двох реґіональних федерацій у ВФВ — ??Криму та Севастополя. Зрозуміло, що їх прийняли. Тут мова йде не про команди, а саме про реґіональні федерації волейболу, оскільки Крим і Севастополь стали суб’єктами Росії», — пояснив він. Що ж до команд, то, за словами п. Яременка, наразі ще не відомо, чи вони є й чи будуть сформовані.