|

Червень 16, 2016

|

Збірна України з футболу

Відкриття чемпіонату Європи (ЧЄ) з футболу 2016 року у Франції відбулася 10 червня на стадіоні «Стад де Франс», розташованому в Сен-Дені, передмісті Парижа. У церемонії взяли участь понад 600 осіб. Чемпіонат Європи триватиме до 10 липня.
За участю зірок французької популярної музики та культового DJ Давіда Ґети пройшло офіційне відкриття найбільшої на Євро-2016 фан-зони на Марсовому полі біля Ейфелевої вежі. Організатори ЧЄ за кілька діб до заходу роздали 83 тис. безкоштовних запрошень до фан-зони. За кілька годин до початку програми усі газони Марсового поля були зайняті глядачами. Щоб отримати доступ до фан-зони, гості мали пройти кілька перевірок працівників служби безпеки під суворим контролем поліції та жандармерії. У префектурі поліції Парижа повідомили, що жодного інциденту під час відкриття фан-зони зафіксовано не було. Після цього у драматичній кінцівці дебютного матчу господарі першості французи зуміли вирвати перемогу у непоступливої Румунії з мінімальною перевагою — 2:1.
Але очевидно, що для нас було цікаво, як виступить у своєму першому на ЧЄ матчі збірна України. Ще напередодні матчу 12 червня двох українських уболівальників у Ліллі поранили російськомовні фанати збірної Німеччини. Загалом російські вболівальники ведуть себе у Франції огидно. Вони вже влаштували кілька жахливих бійок із англійськими вболівальниками. УЄФА попередило, що якщо російська збірна не приборкає своїх прихильників, то дочасно вирушить додому. Це — перший тривожний дзвіночок перед чемпіонатом світу в Росії 2018 року. Чесно кажучи, футбольним функціонерам варто було б задуматися, чи не позбавити Росію права провести цей форум.
А вже ввечері відбувся матч першого туру групового етапу у квартеті С, в якому збірна України зустрічалася з командою Німеччини. Занадто часто українцям щастило на шляху до Євро-2018. Зрозуміло, що так буде не завжди.
Доля матчу була вирішена на початку гри. На 19-й хвилині німці заробили штрафний і Мустафі головою забив м’яч у сітку воріт П’ятова після подачі Крооса зі стандарту. У цьому епізоді позиційної помилки припустився Сидорчук, котрий не зміг нейтралізувати суперника. Далі українці мали нагоди зрівняти рахунок, а наприкінці першого тайму після серії атак навіть забили гол у ворота суперника. Але арбітр справедливо зафіксував офсайд у цьому епізоді.
Після перерви німці більше володіли м’ячем, але по-справжньому небезпечних моментів так і не створили. Наприкінці українці спробували влаштувати штурм воріт суперника, але добитися успіху не зуміли. Найреальнішу можливість нашій команді надали самі німці, коли виникла неузгодженість між захисником і воротарем Нойєром і м’яч ледь не влетів у порожні ворота суперника. А вже у доданий арбітром час, на 92-й хвилині, Месут Озіл вуконтратаці з флангу віддав пас на щойно «свіженького» Бастіана Швайнштайгера, котрий тільки-но вийшов на заміну, ефектним ударом увігнав м’яч у ворота і поставив крапку в цьому матчі. На цей момент результат українців був найгіршим на цьому чемпіонаті.

До теми
Поки футболісти-чоловіки поїхали у Францію, національна жіноча команда України у Львові на полі стадіону «Арена Львів» із рахунком 2:0 перемогла збірну Греції у рамках кваліфікаційного турніру чемпіонату Європи 2017 року.