|

Жовтень 09, 2014

|

Ігровий момент поєдинку «Динамо» — «Стяуа»

Невдало завершився для донецького «Шахтаря» поєдинок другого туру групового раунду Ліґи чемпіонів30 жовтня ц. р. За хвилину до закінчення основного часу матчу з португальським «Порту» «гірники» вигравали з рахунком 2:0, але за час, що залишився, примудрилися двічі пропустити та втратити перемогу. Таким чином, після двох турів у «Шахтаря» — третє місце з двома очками.

Не пощастило в єврокубках і харківському «Металісту». 2 жовтня в матчі другого туру групового етапу Ліґи Європи (ЛЄ) харків’яни поступилися бельгійському «Локерену» з рахунком 0:1. Перший тайм склався для «Металіста» непросто. Постійні провали в захисті призводили до того, що суперник періодично загрожував воротам. Добре ще, що на варті стояв Володимир Дишленкович: і рятував на лінії, і виходив ліквідувати небезпеку. В атаці ж хоч щось вдавалося тільки Сергія Болбату, котрий кілька разів бив по воротах суперника.
У другому таймі становище ще погіршилося — провали в обороні почастішали, і в одному з моментів Нілл Де Паув, що долучився до атаки, обіграв захисника та завдав гарного удару в дальній кут воріт. Після пропущеного гола господарі могли забити ще кілька разів. Тільки удар Хав’єра й спробу пробити у виконанні Гоменюка можна зарахувати до активу «Металісту», але вони нічого не дали.
На щастя, хоч «Дніпро» зумів не програти на виїзді. Матч розпочався для дніпропетровців дуже важко: французький «Сент-Етьєн» із перших хвилин притиснув українську команду до воріт Бойка й почав шукати щілини в оборонні суперників. Показовим моментом є те, що перший м’яч у штрафному майданчику французів опинився на 16-й хвилині – після подачі зі штрафного, яку виграли господарі поля, а перший удар у напрямку воріт Рюфф’є глядачі побачили за десять хвилин. Зате біля протилежних воріт захиснику «Дніпра» Денису Бойку довелося відчути серйозний тиск.
У цій ситуації абсолютно несподівано в «Дніпра» виник стовідсотковий момент у вигляді пенальті у ворота господарів. Калинич обігнав у штрафному Перрена, а той схопив хорвата за руку — чистий пенальті, але сам Калинич не зумів переграти воротаря, пробивши низом. Далі «Сент-Етьєн» так само не відпускав ініціативи, але гра перемістилася в центр поля без загострень для обох команд. Лише в кінцівці тайму французи створили загрозу, спробувавши забити гол у роздягальню, але це їм не вдалося.
Другий тайм також пройшов за абсолютного домінування «Сент-Етьєна», який відверто награв на перемогу. Залишається загадкою те, як Бойко зреагував на удар Монне-Паке з двох метрів або як він відбив постріли Граделя та Табану. 14 ударів завдали футболісти «Сент-Етьєна» по воротах «Дніпра», але пробити Бойка їм так і не вдалося. «Дніпро» може записати собі в актив хіба що спонтанний момент після удару Калінча й кілька хвилин активності після виходу Коноплянки на заміну. У підсумку глядачі так і не побачили голів. Рахунок 0:0 не влаштовував жодну з команд, але, з огляду на те, як складалася гра, більше ним повинна бути задоволені українці.
Та все ж того дня українці отримали свято. «Динамо» на класі переграло бухарестську «Стяуа». Із перших хвилин і до кінця матчу підопічні Сергія Реброва повністю контролювали перебіг гри, лише кілька разів дозволивши супернику провести небезпечні атаки. Свою перевагу команда з Києва могла втілити вже на четвертій хвилині, коли після прострілу Ленса з флангу в центр штрафного майданчика румунського клубу Артем Кравець зі забійної позиції послав м’яч повз ворота.
Забити «Динамо» вдалося аж на 40-й хвилині. Юнес Беланда зі штрафного закинув м’яч за спини захисників «Стяуа», котрі вишикувалися в стінку, прямо на хід Ярмоленка, і лідер біло-синіх точним ударом відправив м’яч у сітку.
У другому таймі підопічні Реброва почали грати від захисту, будуючи свою гру на контратаках, одна з яких могла завершитися голом. На 55-й хвилині зустрічі Данило Сілва, відтягнувши на себе захисника та голкіпера румунів, віддав точний пас на вільного Артема Кравця. Але форвард «Динамо» примудрився пробити повз ворота.
Через якийсь час український нападник реабілітувався за свою помилку голом, який для киян став другим у матчі. На 66-й хвилині Ленс, промчавши лівим флангом, вирізав високу передачу на дальню штангу на Ярмоленка. Той скинув м’яч у центр на Кравця, й Артем із кількох метрів вгатив м’яч у сітку воріт — 2:0. Після другого гола «Динамо» мало ще кілька моментів, аби збільшити рахунок, але наступними забили футболісти «Стяуа». На 89-й хвилині Русеску після подачі з кутового зробив рахунок 2:1.
Після пропущеного голу головний тренер «біло-синіх» використав свою останню заміну. Замість Кравця на поле вийшов Теодорчик, котрий через кілька хвилин поставив крапку в матчі, забивши третій і останній м’яч у цьому поєдинку.