|

Березень 26, 2015

|

Олег Гусєв (у центрі) після забитого гола

Київське «Динамо» під орудою Олега Блохіна справляло жалюгідне враження. На диво, Сергій Ребров зумів перетворити команду фактично на топ-клуб. Так, 19 березня ц. р. в столиці України футболісти «Динамо» завдали поразки англійцям із «Евертона» в матчі-відповіді 1/8 фіналу Ліґи Європи (ЛЄ).

Зустріч завершилася з рахунком 5:2 на користь господарів поля. У складі киян голи забили Андрій Ярмоленко, Лукаш Теодорчик, Мігель Велозу, Олег Гусєв і Віторіну Антунеш. У британців відзначилися Ромелу Лукаку та Філ Ягелка. Нагадаємо, що перша гра в Ліверпулі 12 березня завершилася перемогою «Евертона» з рахунком 2:1. Отже, «Динамо» пройшло до чвертьфіналу турніру завдяки кращій різниці м’ячів.
19 березня на матчі на стадіоні «Олімпійський» був присутній Президент Порошенко. Він запросив до ложі почесних гостей – двадцятьох військовослужбовців зі зони проведення Антитерористичної операції, котрі проходять лікування у Військово-клінічному шпиталі у Києві. Також на гру завітали президенти Леонід Кравчук, Леонід Кучма і мер Києва Віталій Кличко.
А от дніпропетровському «Дніпру» того ж дня в Амстердамі (Нідерланди) у матчі-відповіді 1/8 фіналу ЛЄ було ой як несолодко! З огляду на перебір жовтих карток, гру пропускали лідери української команди Руслан Ротань і Роман Зозуля. Та й Мирон Маркевич, головний тренер «Дніпра», через хворобу залишився у Львові. Цей поєдинок місцевий «Аякс» виграв із рахунком 2:1, але програв за сумою двох матчів за рахунок гола «Дніпра» на чужому полі. Долю двоматчевої дуелі було вирішено в додатковий час. Загальний рахунок протистояння — нічия (2:2).
«Аякс» мав перевагу в основний час гри і зумів його реалізувати на 60-й хвилині, коли гол забив Ріхедлі Базур. Більше голів у основний час забито не було. А оскільки «Дніпро» також виграв на своєму полі з рахунком 1:0, командам належало провести додаткові 30 хвилин і, в разі необхідності, серію пенальті.
На щастя, до пенальті справа не дійшла. Вже на сьомій хвилині додаткового часу Євген Коноплянка забив неймовірний гол, який став вироком для «Аякса». Федорчук протягнув м’яч до штрафного майданчика суперника і віддав пас на фланг Коноплянці, а той, змістившись ближче до центру, точно пробив під дальню штангу. Воротар Сіллессен був безсилим допомогти своїй команді. У час, що залишився, голандцям необхідно було забивати два голи, але вони лише раз уразили ворота Дениса Бойка. На 117-й хвилині гол забив Міке Ван дер Хорн, оформивши перемогу своєї команди в матчі, але не в протистоянні команд.
В 1/4 фіналу ЛЄ «Динамо» зіграє з італійською «Фіорентиною», а «Дніпро» — із бельгійським «Брюгге». Перші матчі відбудуться 16 квітня, а матчі у відповідь – 23-го.

До слова
Колишній гравець київського «Динамо», італійського «Мілана» й англійського «Челсі» Андрій Шевченко отримав тренерську ліцензію найвищої категорії — PRO-диплом УЄФА, який дає право працювати головним тренером клубу або збірної. Крім п. Шевченка тренерські ліцензії отримали наставник полтавської «Ворскли» Василь Сачко, асистент головного тренера київського «Динамо» Сергій Федоров, виконувач обов’язків головного тренера «Карпат» Ігор Йовічевич і тренер молодіжної команди «Дніпра» Сергій Михайленко.