Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

Хто найкращий арбітр?

Автор:

|

Лютий 02, 2012

|

Рубрика:

Хто найкращий арбітр?

Італійця П’єрлуїджі Колліну, який наразі очолює Комітет арбітрів України, визнано найкращим суддею у світовому футболі за період з 1987 до 2011 рр., за версією Міжнародної федерації футбольної історії та статистики (IFFHS).

Наприкінці 1990-х — на початку 2000-х рр. пан Колліна став найбільш упізнаваним рефері на планеті. Величезною популярністю серед уболівальників він неабиякою мірою зобов’язаний своїй незвичайній зовнішності. Італієць судив драматичний фінал Ліґи чемпіонів сезону 1998/99, у якому «Манчестер Юнайтед» вирвав перемогу у «Баварії», а 2002 року судді довірили фінал чемпіонату світу, що приніс збірній Бразилії п’ятий у її історії чемпіонський титул.

У рейтинґу, опублікованому IFFHS, П’єрлуїджі Колліна набрав 191 бал. Друге місце посів німець Маркус Мерк (184). Він, як і пан Колліна, уже завершив суддівську кар’єру. Саме пан Мерк, відомий під прі­звиськом Доктор Безжалісність, раніше був названий IFFHS найкращим арбітром першого десятиліття XXI ст. Третє місце зайняв данець Кім Мілтон Нільсен (159), що запам’ятався багатьом через дуже суперечливе видалення з гри Девіда Бекгема в матчі Англія—Арґентина на чемпіонаті світу-1998. На четвертому місці — також данець Петер Міккельсен, а замкнув п’ятірку колумбієць Оскар Руїс.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply