Футболісти «синьо-жовтої» збірної U-20 виграли молодіжну першість світу

|

Червень 19, 2019

|

Збірна України U-20

Збірна України U-20 виграла чемпіонат світу (ЧС) із футболу, який проводили у Польщі. У фіналі в м. Лодзь українці з рахунком 3:1 обіграли збірну Південної Кореї.
Корейці відкрили рахунок в матчі, реалізувавши пенальті на перших хвилинах поєдинку. Та в середині першого тайму Владислав Супряга зрівняв рахунок, а в другій половині він же забив іще один гол. Наприкінці поєдинку чудовий сольний прохід вдався Ґеорґій Цітаїшвілі, котрий встановив фінальний рахунок в матчі — 3:1 на користь збірної України.
Досі жодна з країн колишнього СРСР не вигравала медалі чемпіонатів світу серед гравців молодших за 20 років. Ще й золотих! Також цей тріумф став історичним для «синьо-жовтих», адже він перший для будь-якої української команди різних вікових категорій під егідою FIFA. Раніше найбільшим досягненням українських футбольних команд була перемога U-19 на «Євро-2009» та другі місця на юнацьких «Євро-2000» й «Євро-2006». До того ж, команда Олександра Петракова залишилася у Польщі непереможною, вигравши шість матчів та один звівши у нічию.
Андрій Лунін, воротар збірної України U-20, отримав «Золоту» рукавичку юнацького чемпіонату світу як найкращий воротар турніру. Він провів на ЧС шість матчів, в яких пропустив п’ять голів. Також Андрій відбив один одинадцятиметровий удар. А Сергій Булеца та Данило Сікан отримали індивідуальні нагороди після тріумфу на ЧС. Сергій став володарем «срібного м’яча» як другий найкращий гравець мундіалю. На його рахунку — три голи і два асисти на турнірі. А Данило отримав «срібну бутсу» як другий найкращий бомбардир.
Володимир Зеленський привітав збірну України з футболу з перемогою на ЧС U20. «Об’єднавшись, зробити неможливе. Це наша національна ідея. U-20 збірна України з футболу — ви неймовірні! Ви — переможці, ви — наша надія, ви — свідчення того, що Україна зможе все. А молода Україна — навіть більше», — написав він у Facebook.
А 15 червня у Греції відбувся фінал чемпіонату Європи з футболу серед спортсменів із вадами слуху, у якому також перемогла збірна України. Українці обіграли команду Німеччини з рахунком 2:0, у чвертьфіналі вибили команду Росії з рахунком 2:1, а у півфіналі впоралася з Ірландією з рахунком 1:0.