Футбол у день жалоби

|

Лютий 27, 2014

|

У день жалоби в Україні 20 лютого всі футболісти вітчизняних команд, котрі грали в Лізі Європи, а також англійські джентльмени, виступали із чорними пов’язками на руках. Стартовим свисткам передувала хвилина мовчання в пам’ять про загиблих громадян України.

Дніпропетровський «Дніпро» здобув мінімальну перемогу над англійським «Тоттенхем Хотспур». Гра на «Дніпро-Арені» завершилася з рахунком 1:0. Єдиний гол на 81-й хвилині з пенальті забив Євген Коноплянка: м’яч від стійки залетів у ворота. А 11-метровий заробив Матеус, якому вдався шикарний забіг, грубо зупинений Яном Вертонгеном. Невдовзі футбольний бог відвернув загрозу від «Дніпра» — за господарів поля міцно стала стійка.
У матчі, який через трагічні події в Києві перенесли на Кіпр, номінальні господарі — київське «Динамо» – поступилося іспанській «Валенсії» з рахунком 0:2. Динамівці активно розпочали матч і створювали тиск на штрафному майданчику левантійців, але в другій десятихвилинці тайму гравці «Валенсії» почали закладати фундамент свого територіального домінування. Незважаючи на загальне тло помірного темпу гри й дефіцит небезпечних моментів атаки номінальних гостей виглядали динамічнішими. Кияни кілька разів намагалися перехопити ініціативу, але високий брак у передачах і невпевнені дії попереду не дали змоги переламати перебіг поєдинку.
Другий тайм також активніше розпочали кияни, і Ленс мав можливість вже за підсумками першої атаки виводити «Динамо» вперед, але невдало підлаштувався під передачу від Велозу в площину воротарського майданчика «Валенсії». На 54-й хвилині Олександр Шовковський змушений був залишити поле через травму, і його місце зайняв Олександр Рибка.
Заміни, зроблені гостями, оживили темп гри і сприяли максимальному загостренню атакуючих дій «Валенсії». Так, протягом десяти хвилин Рибка завдяки відчайдушним сейвам двічі рятував киян. Біля протилежних воріт, попри вихід Гармаша та Кравця, гостроти не додалося.
Того дня одеський «Чорноморець» розписав нульову нічию з французьким «Ліоном». На 39-й хвилині красивий удар через себе вдався Олексію Антонову, однак голкіпер французів Ремі Веркутр в останній момент урятував свої володіння. Ліонці, котрі вибудували міцну оборону, відповіли своїм гострим моментом на 67-й хвилині: Джиммі Бріан скористався з помилки «моряків» і вискочив на ударну позицію — Євген Паст завадив форварду пробити. Пізніше гості створили ще один шанс, та, на щастя, завершальний удар Корентіна Таліссо був невдалим. У компенсований час після подачі з кутового Анатолій Діднеко ударом головою струсонув стійку.
А під завісу вечора донецький «Шахтар» також розійшовся нічиєю, щоправда — із рахунком 1:1, із чеською «Вікторією». Обидва голи команди забили в другому таймі. Причому «гірники» пропустили першими. Станіслав Тецл ударом головою відправив м’яч у сітку на 62-й хвилині. Три хвилини знадобилося донеччанам, аби зрівняти рахунок. Луїс Адріано після передачі Даріо Срни другим дотиком послав шкіряну кулю в ціль. До кінця гри рахунок не змінився — «Шахтар» повернувся в Донецьк із нічиєю.