|

Жовтень 30, 2014

|

«Шахтар» святкує перемогу

Чемпіон України донецький «Шахтар» 21 жовтня розгромив на виїзді у матчі третього туру групового раунду Ліґи чемпіонів (ЛЧ) білоруський БАТЕ (Борисов). Підопічні Мірчі Луческу просто познущалися з опонента, забивши йому сім «сухих» голів. П’ять із них — на рахунку Луїса Адріано. Таким чином, за показником забитих голів в одному матчі ЛЧ він зрівнявся з Ліонелем Мессі, нападником «Барселони». Крім цього, Луїс став першим гравцем в історії ЛЧ, котрому вдалося забити чотири голи в першому таймі. Також Адріано став найкращим бомбардиром донецького «Шахтаря» в історії. Тепер в його активі – 117 голів у всіх турнірах за «гірників».

«Шахтар» також побив рекорд за кількістю забитих голів (6) за перший тайм у виїзному поєдинку ЛЧ. Та мабуть, він забрав собі все футбольне щастя тижня, адже всі інші українські команди у цьому турі програли.
22 жовтня харківський «Металіст» у рамках третього туру групового раунду Ліґи Європи (ЛЄ) в Києві поступився польській «Легії» з рахунком 0:1. Три поразки на старті групового раунду ЛЄ — і про євровесну харків’янам, схоже, доведеться забути.
23 жовтня київське «Динамо» зазнало першої поразки у ЛЄ. Із неба на землю киян спустив скромний «Ольборг» (Данія). Удома данці сенсаційно розгромили українців із рахунком 3:0. Усі три м’ячі господарів стали наслідком грубих помилок динамівської оборони. Кияни ж у першому таймі розтринькали купу моментів: мали забити Ярмоленко, Ленс, Сидорчук і знову Ярмоленко. Після перерви ж команда Сергія Реброва «заблукала» на полі. Ні гри, ні ударів.
Цього ж дня сенсаційний результат зі знаком «мінус» показав і «Дніпро». На полі київського національного спортивного комплексу «Олімпійський», який тимчасово став домашнім стадіоном для клубу, дніпропетровці поступилися аутсайдеру групи — азербайджанському «Карабаху» з рахунком 0:1.
Єдина радість — те, що збірна України одразу на п’ять позицій покращила свій попередній результат у рейтинґу FIFA. В оновленому жовтневому списку Міжнародної федерації футбольних асоціацій українська команда посіла 19-те місце. Нещодавно українці записали на свій рахунок одразу дві перемоги у матчах проти Білорусі та Македонії. А найгірший результат серед команд першої тридцятки — у збірної Росії, котра опустилася на сім позицій і зараз займає 30-ту сходинку в оновленому списку.