|

Грудень 17, 2015

|

«Динамо» переграло «Маккабі»

У Парижі (Франція) 8 грудня відбувся матч останнього туру групового етапу Ліґи чемпіонів (ЛЧ), в якому французький ПСЖ приймав донецький «Шахтар». Матч проходив із повною перевагою господарів поля, котрі лише зрідка дозволяли атакувати суперникам. Едуардо мав два чудових моменти, коли міг вразити порожні ворота, але спершу вдарив мимо, а вдруге не зумів дотягнутися до м’яча після пасу Срни. А гравці ПСЖ реалізували обидва моменти у другому таймі. На 57-й хвилині гол забив Лукас, а на 86-й — Златан Ібрагімович — 2:0. Але «гірники» продовжать боротьбу, проте, вже в Лізі Європи, де зустрінуться з німецьким «Шальке».
Наступного дня на «Олімпійському» в Києві ввечері 9 грудня відбувся матч, в якому «Динамо» приймало ізраїльський «Маккабі» (Тель-Авів). Гра в Києві проходила у важкій боротьбі, де суперник добре діяв в обороні, чіпляючись за м’яч і не дозволяючи киянам гостро атакувати. Єдиної грубої помилки суперник припустився на 17-й хвилині, коли після розіграшу штрафного Бен Хаїм ледь не зрізав м’яча у свої ворота, Денис Гармаш опинився на добиванні та вразив ворота — 1:0. Десь із кінцівки першого тайму перевагою вже володів суперник киян, який мав шанси для того, щоб зрівняти рахунок, але господарі все ж таки втримали переможний результат. Таким чином, «Динамо» вийшло у плей-оф найпрестижнішого єврокубку вперше після сезону 1998/1999 рр. Чи перевершить Сергій Ребров свого вчителя Валерія Лобановського, дізнаємося навесні. В 1/8 ЛЧ «Динамо» зіграє з англійським «Манчестер Сіті».
А 10 грудня у Дніпропетровську місцевий «Дніпро» приймав норвезький «Русенборг» (Тронхейм). Гра спочатку проходила з невеликою перевагою норвежців, котрі були активнішими в перші хвилини. Зокрема, кілька реальних моментів не використали Александр Сьодерлунд і Поль-Андре Хелланн. Утім, ближче до середини тайму гра вирівнялася, а на 34-й хвилині українці вийшли вперед. Вони перехопили м’яч у центрі поля, Гама віддав чудову передачу в штрафний майданчик на хід Матеусу, котрий, обігравши суперника, пробив у ближній нижній кут.
Після перерви «Дніпро» тільки нарощував свою перевагу. На 60-й хвилині Матеус зробив дубль. Українці оперативно доправили м’яч у центр карного, Лео Матос скинув на Матеуса, котрий із семи метрів пробив повз голкіпера. А на 78-й хвилині Євген Шахов встановив остаточний рахунок. Валерій Лучкевич пройшов флангом і прострілив у карний, де Матеус пропустив м’яч Шахову, який пробив під поперечину. Хансен намагався відбити удар долонею, але помилився і переправив м’яч у власні ворота. Таким чином, «Дніпро» гучно грюкнув дверима в ЛЄ та припинив свої виступи в цьому сезоні на євроарені.

До слова
Поліція Швейцарії за запитом Міністерства юстиції США вдосвіта 3 грудня затримала двох чиновників FIFA у межах розслідування справи про хабарництво. Затримання відбулося у розкішному готелі Baur Au Lac у центрі Цюриха. Федеральне бюро юстиції Швейцарії повідомило, не називаючи імена затриманих, що їх підозрюють в отриманні хабарів за продаж маркетингових прав футбольних турнірів у Південній Америці та відбіркових матчів чемпіонату світу. У заяві Міністерства внутрішніх справ Швейцарії йдеться, що двоє неназваних чиновників «підозрюються в отриманні хабара на мільйони доларів». А 12 грудня відбулося жеребкування Євро-2016. Збірна України зіграє в групі С, де її суперниками стануть Німеччина, Польща та Північна Ірландія.