|

Жовтень 14, 2020

|

Переможний гол іспанцям забив Віктор Циганков (показує пальці)

Збірній України з футболу довелося за короткий час зустрітися з трьома командами з чільної десятки рейтинґу FIFA — Францією (2) в товариському матчі, а в Лізі націй (ЛН) — із Німеччиною (9) й Іспанією (5). Сама ж Україна займає в цьому рейтинґу 24-те місце.
7 жовтня збірна України провела товариський матч проти збірної Франції. Пропустивши сім голів у цій грі, українці зазнали найбільшої поразки в своїй історії. На цей матч збірна України не змогла виставити основних гравців. Позитивні тести на коронавірус виявили у двох футболістів донецького «Шахтаря» — Андрія П’ятова та Тараса Степаненка. Через це й решту гравців донецької команди відправили на самоізоляцію. А вже у розташуванні збірної позитивні тести на коронавірус виявили ще у двох воротарів — Андрія Луніна й Юрія Паньківа. Тож у ворота став Георгій Бущан із київського «Динамо», а резервним був 45-річний Олександр Шовковський.
Українці пропустили гол уже на дев’ятій хвилині від 17-літнього Камавінги, котрий забив ударом через себе. Згодом дублем відзначився Жиру. Для нього це був сотий мат за збірну Франції. Ще до перерви четвертий гол у ворота збірної України влетів від голови свого ж захисника — Миколенко невдало зіграв під час подачі з кутового.
Деяку надію збірній України подарував Циганков. Він вийшов на заміну у другому таймі. Спершу організував момент для Ярмоленка, а згодом і сам забив. Ще одного разу на заваді відзначитися стала стійка воріт після удару Зубкова. Та після цього французи забили ще тричі — 7:1 на їхню користь.
Збірна України програла й збірній Німеччини в третьому турі ЛН на національному спортивному комплексі «Олімпійський» у Києві. Гості з перших хвилин забрали м’яч під свій контроль, але господарі успішно грали на перехоплення, змушуючи суперника помилятися. На жаль, після таких помилок українці не доводили моменти до ударів, але все ж така гра вселяла надію.
Першими забили німці. На 20-й хвилині після розіграшу кутового та проходу Рюдигера, він прострелив у воротарський майданчик, де Гінтеру вдалося без перешкод відправити м’яч у ворота. Натхнені гості повністю взяли гру під свій контроль, контролювали м’яч, Бущану довелося демонструвати своє вміння після ударів Кімміха під поперечину і Гнабрі з кількох метрів у кут.
Якщо перший тайм українцям вдалося завершити з хорошим рахунком, то перші хвилини другого тайму шокували. Бущан, здавалося, забрав м’яч після прострілу з флангу, але впустив його прямо на голову Горецька, і снаряд залетів у сітку воріт. За прикру помилку воротар виправився відразу, коли зробив неймовірні сейви після ударів Рюдигера, Клостерманна, Гінтера та Гнабрі.
Здавалося, все йде до впевненої перемоги Німеччини, але за 15 хвилин до кінця основного часу Зюле збив Яремчука в штрафному, а Малиновський з пенальті переграв Нойєра. Забитий гол надихнув українців, вийшли свіжі Марлос, Зубков, Шапаренко та Макаренко. Однак українці відігратися не зуміли, тому хоч і гідно, але програли з рахунком 2:1.
Здається, що «синьо-жовта» збірна набирає форму від матчу до матчу. Після гідного протистояння німцям українці 13 жовтня дали бій у ЛН іспанцям. Збірну України футболу спіткала невдача в трьох іграх поспіль — програли збірним Іспанії, Франції та Німеччини. На щастя, чорна смуга скінчилася.
Черговий матч проти іспанців українці, котрі виступали вдома, розпочали не надто вдало. Веселі гості подовгу володіли м’ячем. За володінням дійшла справа і до ударів. Але свою майстерність знову продемонстрував Бущан. Він, як і в попередньому матчі проти Німеччини, здійснив кілька чудових сейвів. Особливо після удару Родріґо головою, а також після штрафного удару у виконанні Серхіо Рамоса.
У першому таймі на це все українці відповіли один раз. Було й падіння Зубкова у карному майданчику. Чи збивали українця і були підстави призначити пенальті, однозначної відповіді повтори не дали. Але й у ворота українців у першому таймі можна було призначити пенальті, коли м’яч влучив у руку Ярмоленка. Але арбітр вирішив нікого не карати.
На початку другого тайму українці створили момент, щоб забити, але не вдалося. Зате біля протилежних воріт продовжився обстріл Бущана. Загалом до кінця матчу іспанці завдали 20 ударів, вісім із яким — у площину воріт.
Українці ж у площину воріт суперника пробили двічі. І саме другий удар і приніс нам перемогу. Бущан вибив м’яч від воріт, Караваєв головою скинув його дальше на Ярмоленка. Андрій прийняв сферу і від центральної лінії кинув у прорив Циганкова. Останній лише кілька хвилин тому вийшов на заміну, але зумів прийняти м’яч і пробити повз де Хеа, котрий невдало вийшов із воріт. Це була 76-ма хвилина матчу.
Надалі на українську збірну очікували ще 13 хвилин основного часу, і чотири хвилини, компенсованих арбітром. Усмішки зникли з облич іспанців, вони запекло атакували, але українці вистояли — 1:0. Це була перша в історії їхня перемога над іспанцями.

До слова
У рамках кваліфікації Чемпіонату Європи збірна України U-21 обіграла своїх однолітків із Румунії (1:0). Підопічні Руслана Ротаня відкрили рахунок на 80-й хвилині. Півзахисник «синьо-жовтих» Цітаішвілі заробив пенальті, який реалізував Булеца. Але на виїзді українці зазнали поразки від однолітків із Північної Ірландії з рахунком 0:1 і втратили всі шанси вийти на Євро-2021. Як повідомляв «Міст», торік футболісти «синьо-жовтої» збірної U-20 виграли молодіжну першість світу.