|

Березень 05, 2015

|

Епізод протистояння «Динамо» і «Генгама»

Єврокубкова весна для України триває. Київське «Динамо» 26 лютого першим пробилося до 1/8 фіналу Ліґи Європи (ЛЄ). У матчі-відповіді 1/16 «біло-сині» в напруженій битві обіграли французький «Генгам» із рахунком 3:1.

Під час гри, однак, трапився прикрив інцидент. На 78-й хвилині матчу на трибунах виникла бійка між прихильниками «Динамо» та французькими фанатами. Олексій Семененко, віце-президент київського клубу, спочатку припустив, що причиною конфлікту могло стати те, що фанати французької команди вивісили на трибуні прапор «Донецької народної республіки». Однак пізніше посадовець уточнив, що київські вболівальники начебто переплутали російський і французький прапори. Насправді ж французькі фанати вивісили банер «Крим — це Росія». Тепер на клуб чекає покарання від УЄФА. Але кияни зі загальним рахунком 4:3 вийшли в 1/8 фіналу турніру.
Сергій Ребров, головний тренер «Динамо», коротко прокоментував перемогу своєї команди. «Головне — ми пройшли далі, і хлопці дотерпіли цю гру. Гадаю, дуже важливо довести, що ми — сильніші. Хлопці це знали і розуміли, але ми мали довести це на футбольному полі. І ми це довели», — сказав після матчу п. Ребров. Тепер його вже можна назвати гідним наступником легендарного тренера Валерія Лобановського.
А Ігор Суркіс, президент київського клубу, розповів, яке покарання буде накладене на футболістів столичної команди за порушення під час гри. «Ярмоленко і Беланда отримали триматчеву дискваліфікацію. Природно, ми будемо подавати аргументовану апеляцію, на її розгляд поїдуть наші юристи. Будемо відстоювати наших футболістів», — сказав п. Суркіс. Як писав «Міст», Ярмоленко і Беланда отримали червоні картки в попередній зустрічі «Генгама» та «Динамо».
Єврокубковий четвер продовжився ще однією приємною новиною. Дніпропетровський «Дніпро» пройшов до 1/8 фіналу ЛЄ, домігшись бажаного результату в Греції у виїзному матчі проти «Олімпіакоса».
Старт поєдинку очікувано краще вдався «еллінам». Тривожний дзвіночок продзеленчав на десятій хвилині, коли Мітроглу з кількох метрів після прострілу з лівого флангу пробив у ворота українців. А вже через чотири хвилини той же Мітроглу пішов від Чеберячка у штрафному майданчику «Дніпра» та пробив під Бойка, відкривши рахунок у грі.
Але свій успіх «Олімпіакос» святкував недовго. На 22-й хвилині Ежідіо заробив штрафний на фланзі, Ротань подав, а Федецький із другої спроби відправив м’яч у сітку воріт, зрівнявши рахунок. Забитий гол заспокоїв гравців «Дніпра», а ось у греків, навпаки, опустилися руки, адже їм тепер треба було забивати ще три голи. У підсумку ще до перерви Коноплянка мав два реальних моменти, але його удари в ближній кут відбив Роберто.
Якщо, виходячи на другий тайм, «Олімпіакос» іще вірив у можливість відігратися, то на 51-й хвилині надії греків поховав Мілівоєвіч, котрий в центрі поля у підкаті ззаду збив Матеуса і… побачив перед собою червону картку. Отримавши чисельну перевагу, «Дніпро» спокійно провів другий тайм, за винятком останніх хвилин. «Олімпіакос» пішов забивати, аби домогтися хоча би перемоги у цьому матчі, подав чотири кутових поспіль і в підсумку заробив пенальті, який реалізував Домінгес.
Але буквально за дві хвилини Калинич втік із центру поля до воріт Домінгеса, обіграв воротаря й відправив м’яч у порожні ворота, знову зрівнявши рахунок. Отже, нічия — 2:2, яка вперше в історії команди виводить «Дніпро» в 1/8 фіналу ЛЄ. На цьому етапі суперником київського «Динамо» буде англійський «Евертон», а «Дніпро» зіграє з нідерландським «Аяксом» (Амстердам).