|

Травень 21, 2015

|

Епізод матчу «Наполі» — «Дніпро»

Дніпропетровський «Дніпро» у матчі-відповіді півфіналу Ліґи Європи (ЛЄ), який відбувся 14 травня в Києві, обіграв італійський «Наполі» й уперше у своїй історії вийшов у фінал цього змагання. Якщо після першої гри тренер неаполітанців Рафа Бенітес нарікав на злу долю та суддю, котрий не помітив офсайду в Селезньова, коли той зрівнював рахунок, то вже у звітному поєдинку іспанець має звинувачувати тільки себе самого. «Дніпро» в прямому сенсі слова бився за фінал і більш ніж заслужено вигриз свою путівку до Варшави (Польща).

Нічия 1:1 у першому матчі в «Неаполі» дозволяла Дніпру грати на рахунок 0:0, але Мирон Маркевич обіцяв, що його команда не буде тільки відбиватися, і підтвердженням цього стали вже перші хвилини матчу, коли українська команда спробувала встановити контроль над м’ячем і провела кілька атак.
Водночас «Наполі» створив свій найнебезпечніший момент у цьому матчі вже на восьмій хвилині: помилка «Дніпра» при створенні офсайду дала Ігуаїну змогу вийти сам на сам із Бойком, але воротар «Дніпра» вчасно вискочив із воріт і врятував команду. Усередині тайму в Ігуаїна був іще один момент, коли він після навісу з флангу головою небезпечно пробив у дальній кут, але знову Бойко дотягнувся до м’яча та перевів його на кутовий.
Загалом, команди зіграли активно, «Дніпро» не закрився на своїй половині поля, можливості забити були й у тих і в інших, хоча, крім двох моментів Ігуаїна, 100 % можливостей команди в першій половині гри більше не мали.
Другий тайм очікувався з острахом, адже в останніх матчах підопічні Маркевича фізично здавали, але в цьому матчі заповнений стадіон завів гравців української команди, які активно розпочали сорокап’ятихвилинку.
Уже перший момент міг закінчитися голом. Селезньов не зміг втекти від Альбіоля, тому притримав м’яч і віддав на самотнього Лучкевича, котрому забракло кількох сантиметрів, аби відправити шкіряну кулю у дальній кут.
Та через десять хвилин Дніпро все ж домігся свого. Коноплянка не дав м’ячу вийти за межі поля, пройшов флангом, обіграв Маджо й м’яко навісив у штрафний майданчик, де Селезньов виграв боротьбу у Брітоса і пробив головою під поперечину.
Решта часу тягнулася для гравців «Дніпра» дуже повільно. Кілька разів італійці так притискала українців, що ставало страшно, але Бойко з Дугласом знімали всі верхові м’ячі, а на підступах до штрафного захист відпрацьовували всі гравці, перекриваючи зони та кидаючись під удари суперника. Футболісти «Дніпра» билися за кожен м’яч, не даючи італійцям часу на ухвалення рішень, а в моменти, коли тим удавалося проходити через усі оборонні побудови українців, надійність демонстрував Денис Бойко. Гострі моменти в «Наполі» були, але ближчим до взяття воріт таки був «Дніпро», коли Матеус відправив м’яч після закидання з глибини в поперечину.
Головне – те, що «Дніпро» не пропустив гола, і тому саме він зіграє у фіналі ЛЄ. Вирішальний матч турніру пройде у Варшаві 27 травня. Суперником української команди буде чинний лідер ЛЄ іспанська «Севілья».
Мирон Маркевич, тренер «Дніпра», після матчу зазначив, що його команда перемогла цілком заслужено. «Ми грали для тих людей, котрі в нас вірили. Розумію, що мали справу із серйозною командою, було багато скептиків. Але ми не могли програти. Ми грали для людей, особливо для хлопців, котрі зараз воюють на сході України. Сьогодні команда зіграла набагато краще і заслужено перемогла. Не очікував повного стадіону. Знав, що буде багато людей, але не уявляв собі, що вся Україна приїде підтримати нас», — сказав він.