«Дніпро» дочасно вийшов у 1/16 фіналу ЛЄ

|

Листопад 14, 2013

|

«Дніпро» завдяки перемозі на своєму полі над португальським «Пасушем» 7 листопада зумів завчасу забезпечити собі вихід у плей-офф Ліґи Європи (ЛЄ). Цього разу українська команда не чекала на кінець поєдинку, а ввімкнула обороти в першому таймі. Спочатку Калініч, а потім і Коноплянка мали шанси уразити ворота суперників. Євген, узагалі, у цьому матчі просто розривав фланг суперника. Логічним став і гол Матеуса, забитий наприкінці тайму, — бразилець скористався подачею Федецького. У другому таймі «Дніпро» вже спокійно грав на повну силу, а Коноплянка вразив уболівальників новим красивим голом: він змістився в центр і невідпорно закрутив м’яч у дальній кут — 2:0.

Головний тренер «Дніпра» Хуанде Рамос прокоментував перемогу над «Пасушем»: «Природно, що ми намагаємося робити все якнайкраще, аби команда виступала якомога успішніше та домагалася перемог. Але сезон – довгий, і під час нього все може трапитися. Це не одне і те ж – грати на виїзді й удома. З іншого боку, матч у Португалії був для нас першим проти «Пасуша». Тепер же ми усвідомлювали, із ким маємо справу, рівень гравців, їхні характеристики. Тож підійшли до гри в усеозброєнні. Напевно, позначилося й те, що їм необхідно було тільки вигравати, щоби проходити далі».
Футбольна фортуна того ж дня цілком очевидно була на боці київського «Динамо». Українці, залишившись уже на початку матчу в меншості, зуміли двічі забити в матчі ЛЄ на виїзді у Швейцарії «Туну» й при цьому не пропустити у власні ворота. Перемога дала киянам змогу впритул наблизитися до лідера групи та вже в наступному матчі вирішити питання з виходом у наступний раунд. На 17-й хвилині, напевно, одну з найдурніших червоних карток у цьому сезоні заробив нападник киян Мбокані. Але видалення згуртувало та мобілізувало «Динамо». Андрій Ярмоленко був «в ударі». Спочатку на 19-й хвилині він поцілив у швейцарського гравця Шенкеля — і від останнього м’яч залетів у ворота. А потім на 69-й Андрій провів чудовий удар зі штрафного майданчика, закріпивши успіх українців — 2:0.
Водночас болгарський «Лудогорець» розписав удома нічию з одеським «Чорноморцем». Одесити зі самого старту матчу кинулися в атаку, бажаючи взяти реванш за попередню поразку, проте першого удару вдалося завдати болгарам. Утім, гол Олексія Гая на 64-й хвилині повернув «моряків» у гру. Однак більше голів нікому забити не вдалося — 1:1.
А напередодні в Лізі чемпіонів донецький «Шахтар» провів удома безбарвний матч проти леверкузенського «Байєра». Поєдинок закінчився з рахунком 0:0. Наставники «Шахтаря» та «Байєра» прокоментували поєдинок своїх команд.
Мірча Луческу: «Дуже прикро, що не виграли сьогодні. Ми заслужили на перемогу, створили п’ять-шість гольових моментів. На жаль, сьогодні був день Лено (воротаря німців). Можу відзначити відмінну організацію гри «Байєра». Я задоволений тим, що ми довели, що є кращими за «Байєр». Тепер потрібно обігрувати «Реал Сосьєдад» у наступному матчі. Зробити це буде непросто».
Самі Хююпя: «Гра виявилася складнішою, ніж ми очікували. Команда добре поборолася, не дали «Шахтареві» забити гол. У першому таймі нам не вдавалося тримати м’яч у нападі. Другий тайм мені сподобався більше, у нас були моменти. Хочу відзначити гру Лено, завдяки якому ми змогли втримати ворота на замку».