Дебютант двічі поспіль доклався до перемоги збірної України з футболу

|

Жовтень 16, 2014

|

На полі — Сидорчук

Збірна України ввечері 9 жовтня ц. р. здобула свою першу перемогу у відбірковому турнірі на чемпіонат Європи-2016. У другому турі українські футболісти виграли на виїзді у збірної Білорусі. Гра на «Борисов-Арені» закінчилася з рахунком 0:2.

У першому таймі українцям було дуже важко пройти оборонні редути суперників. Гострий удар Зозулі після подачі кутового — це все, на що спромоглися вітчизняні гравці до перерви. Білоруси могли забити гол у роздягальню, але П’ятов врятував становище після удару Філіповича головою.
У другому таймі білоруські спортсмени тричі хапалися за голови біля наших воріт. Головою поруч зі стійкою пробив Мартинович, зі штрафного Кривець пробив у стійку. Ще в одному епізоді ворота врятував Хачеріді. Господарі були ближчими до гола й таки забили. Але… у власні ворота. Після подачі Коноплянки зліва Будковський не дістав м’яча, а Мартинович коліном зрізав шкіряну кулю у «дев’ятку» своїх же воріт.
У господарів був шанс забити гол на першій хвилині компенсованого часу, але Філіпенко пробив по горобцях. А на третій компенсованій хвилині українці втекли у контратаку після корнера, яку ударом по порожніх воротах завершив Сидорчук. 2:0 — не за грою, але перемога опинилася в кишені української збірної.
Під час матчу місцеві фанати вигукували: «Слава Україні!», а гості відповідали їм: «Героям слава!» Крім того, білоруси завели революційну пісню «Воїни світла», яка стала гімном захисників Криму від російської навали. А ще на початку матчу фанати заспівали образливу пісеньку про Путіна. Під час гри правоохоронці не втручалися в те, що відбувалося на трибунах. Та по завершенні матчу працівники Комітету державної безпеки Білорусі затримали 41 особу.
Суд міста Борисова відпустив на волю чотирьох українських фанів, а вісьмох – заарештував на різні терміни: Олександра засудили до десяти діб адміністративного арешту за те, що на його одязі був наклеєний стікер зі зображенням кельтського хреста; а ще шістьох уболівальників — Яну, Дениса, Остапа, двох Юріїв і В’ячеслава — до п’яти діб адміністративного арешту начебто за нецензурну лайку; уболівальник Віталій із Києва отримав 1,5 млн білоруських рублів штрафу начебто за хуліганство; на таку ж суму був оштрафований ще один фанат із України, а двох інших українців засудили до штрафу розміром 1 млн. рублів. Проте уже 11 жовтня всіх українських громадян відпустили. Крім того 12 білоруських фанатів будуть змушені заплатити за лайку в громадському місці: усі вони отримали по 600 тис. рублів штрафу.
Між тим, білоруське телебачення прирівняло гасло «Слава Україні» до вигуку «Хайль Гітлер». До слова, похабну пісню про російського президента наступного дня заспівали й литовські вболівальники у Вільнюсі під час відбіркового матчу на Євро-2016 Литва — Естонія.
А 12 жовтня збірна України обіграла команду Македонії (1:0). І переможний гол у цьому матчі знову був на рахунку київського динамівця Сергія Сидорчука. Матч у Львові від самого початку проходив з абсолютною перевагою господарів поля, котрі, тим не менш, втрачали момент за моментом. Уже до середини тайму команда не зуміла реалізувати, щонайменше, три найнебезпечніші атаки. А до кінця тайму, коли сили українців помітно підупали, македонці перейшли в контрнаступ, за що були моментально покарані. На другій доданій хвилині до першого тайму Євген Коноплянка навісив м’яч на Андрія Ярмоленка, той коліном скинув його на Сидорчука, котрий і «розстріляв» ворота Пачовскі.
На самому початку другого тайму українці могли подвоїти свою перевагу, але Ярмоленко не зміг реалізувати пенальті, поціливши в поперечину. Після цього гра пішла на зустрічних курсах, з обопільними гострими моментами. А в кінцівці матчу македонці не раз мали змогу уразити ворота П’ятова та зрівняти рахунок. Та господарям удалося зберегти перевагу. Таким чином, збірна України вийшла на друге місце в проміжній турнірній таблиці групи.

До слова
Не припиняється зловісна смуга смертей відомих українських футболістів. Після Андрія Баля, Валентина Белькевича й Андрія Гусина в автомобільній аварії загинув Сергій Закарлюка, колишній півзахисник збірної України. «Дорожньо-транспортна пригода сталася 5 жовтня у Великобагачанському районі Полтавської області. Близько 22:00 на 278-му кілометрі автомобільної траси Київ — Харків у напрямку столиці рухався автомобіль «мерседес». На цій ділянці дороги автомобіль наїхав на вантажівку МАЗ, що стояла на проїзній частині з увімкненими аварійними габаритними вогнями. Унаслідок цього зіткнення пасажир Сергій Закарлюка отримав смертельну травму», — розповіли в Полтавському управлінні Міністерства внутрішніх справ України.