Чотири українських клуби – у плей-оф Ліґи Європи

|

Грудень 19, 2013

|

В останньому турі квартету А групового етапу Ліґи чемпіонів у домашньому матчі «Манчестер Юнайтед» 10 грудня мінімально переміг донецький «Шахтар», позбавивши українських уболівальників мрій про євровесну в найпрестижнішому турнірі клубного футболу. Тепер «Шахтар» продовжить змагання в Лізі Європи (ЛЄ).

А 12 грудня дніпропетровський «Дніпро» в матчі щостого туру групового етапу ЛЄ програв італійській «Фіорентині» з рахунком 1:2. Так, на 13-й хвилині рахунок матчу у Флоренції відкрив півзахисник гостей Євген Коноплянка. Потім, на 42-й хвилині, господарі поля зрівняли рахунок зусиллями іспанського півзахисника Хоакіна. А перемогу «Фіорентині» приніс колумбійський гавбек Хуан Куадрадо вже на 77-й хвилині. Таким чином, «Фіорентина» виграла групу із 16 очками. «Дніпро» посів друге місце з 12 пунктами, що дає йому змогу виступати далі.
Цього ж дня «Чорноморець» (Одеса) зумів вийти в 1/16 фіналу ЛЄ. У заключному матчі групового етапу українці здобули необхідну виїзну перемогу над нідерландським ПСВ із рахунком 1:0. вирішальний гол забив на 59-й хвилині французький нападник «Чорноморця» Франк Джа Джеджу.
І під завісу вечора в матчі останнього туру групового етапу ЛЄ київське «Динамо» у вольовій манері переграло віденський «Рапід» у домашньому поєдинку. Активний початок матчу у виконанні киян несподівано призвів до швидкого голу гостей! Це Бойд на шостій хвилині результативно замкнув передачу від Бюргшталлера. Господарі були шоковані подібним розвитком подій, і підопічним Олега Блохіна знадобився якийсь час на те, щоби відновити нормальний психологічний стан. Та вже на 15-й хвилині п. Вукоєвич із вигідної позиції мав можливість зрівняти рахунок, але… пробив вище.
А в перебігу третьої десятихвилинки голи Джермейна Ленса й Олега Гусєва стали адекватним відображенням переваги «Динамо» та грубих помилок австрійців у захисній лінії. Віддаючи належне гостям, варто відзначити їхню активну націленість після пропущених м’ячів на ворота Олександра Шовковського. І лише майстерність українського кіпера завадила «Рапіду» зрівняти рахунок стараннями п. Гофманна ще до свистка на перерву.
Другий тайм почався з фантастичного моменту п. Ярмоленка, котрий не зумів утілити зусилля п. Беланди в гол. «Динамо» продовжувало впевнено вести гру, ба більш, після перерви градус активності «Рапіда» біля воріт р. Шовковського помітно спав. Тому гол п. Велозу, котрий майстерно виконав штрафний на 70-й хвилині, виглядав логічним. Футболісти «Динамо» спокійно довели поєдинок до фіналу з комфортним для себе та власних уболівальників рахунком 3:1.