|

Листопад 29, 2012

|

Скандальний гол
Донецький «Шахтар» обіграв на виїзді данський «Нордшелланд» із рахунком 2:5 і за тур до закінчення групового раунду здобув путівку до чвертьфіналу турніру. Тепер вирішальний домашній поєдинок із «Ювентусом» визначиться, із якого місця «гірники» вийдуть зі свого квартету в плей-оф.

«Гірники» прогнозовано виграли в Данії, хоч і першими пропустили. Понад те, «Шахтарю» під час матчу двічі довелося відіграватися. Але найскандальніший епізод гри стався на 25-й хвилині, коли підопічні Мірчі Луческу вперше зрівняли рахунок. «Гірники» порушили правило фейр-плей. Точніше, безпринципним виявився Луїс Адріано. Вілліан за всіма правилами спробував повернути данцям м’яч, вибивши його в бік воріт. Однак Адріано підхопив м’яча ф, скориставшись тим, що данці просто застигли від подиву, закотив шкіряну кулю у ворота без будь-якого опору.
Природно, на полі виник скандал. Але правило фейр-плей, як відомо, є неписаним, і суддя просто не міг не зарахувати голу. За іронією долі, ще кілька років тому Мірча Луческу обурювався після матчу з «Барселоною», що каталонці, не дотримуючись правил чесної гри, забили гол у ворота його команди.
Подібний епізод також трапився недавно на одному із чемпіонатів Скандинавії. Тоді футболісти команди, яка забила гол, розступилися перед форвардом відразу після того, як той розвів із середини, і без жодного опору дали йому відновити статус-кво. Усвідомлюючи та, мабуть, каючись у скоєному, футболісти атаки «Шахтаря» вчинили так само, розступившись перед форвардом «Нордшелланда». Але Тарасу Степаненку було не до сентиментів, і він відібрав м’яч під гул трибун і обурення суперника.
Через п’ять хвилин данці все ж забили гол. Здавалося, що оборона «гірників» не дуже попиралася такому розвитку подій. Однак реакція того ж таки Степаненка свідчить про зворотне. Або ж Тараса просто забули попередити. Та, хоч як би там було, на цьому успіхи данців і завершилися. «Гірники» ще до перерви зрівняли рахунок, а в другому таймі оформили розгром. Таким чином, «гірники» стали недосяжними для «Челсі» й гарантували собі місце в плей-оф.
Недотримання Луїсом Адріано правил фейр-плей не залишилося непоміченим в УЄФА. Контрольно-дисциплінарна інстанція УЄФА завела справу на Адріано у зв’язку з його поведінкою в матчі п’ятого туру Ліґи чемпіонів (ЛЧ) із данським «Нордшелландом», що відбувся в Копенгаґені. Адріано звинувачують у порушенні статті 5 дисциплінарного статуту УЄФА — «Принципи поведінки».

Спасибі, «Порту»!
У матчі п’ятого туру групового етапу ЛЧ київське «Динамо» програло паризькому ПСЖ — 0:2. Але завдяки перемозі в паралельному матчі «Порту» над загребським «Динамо» кияни точно посядуть у групі третє місце, а значить, вони вже вийшли в євровесну, але тільки в Ліґу Європи (ЛЄ).
Початок матчу видався обнадійливим для господарів, яким дуже вже була потрібна перемога. Але перший справді небезпечний момент створили гості: Алекс вистрибнув на подачу й ледь не переправив м’яч у ворота. Зате відповідь киян була більш ніж гольовою. Гусєв замкнув подачу з флангу, Сірігу парирував удар на стрічці, і по порожніх воротах метрів із п’яти бив Гармаш — Денис довів, що до снайперів його зараховувати зарано, незбагненним чином схибивши. Тут же ПСЖ ледь не забиває — Коваль потягнув удар Ібрагімовича.
Але коли «Динамо» вже подумки було в роздягальні, парижани знущально забили гол. Швидка атака, Лавессі опинився на вістрі та спокійно забив. 0:1, і перспективи киян стали невизначеними. Ну а в другому таймі помилився Хачеріді. Його просту передачу на Коваля перехопив Матюіді й допоміг відзначитися Лавессі. 0:2 – і на цьому можна було закінчувати матч. Кияни знали, що вже не виграють.

Хто — перший?
Харківському «Металісту» вдома протистояв «Байєр», один із найсильніших клубів Німеччини. Обидві команди заздалегідь виконали завдання виходу до плей-оф, але от із якого місця — це й належало з’ясувати клубам у Харкові. До цього завдання незрівнянно серйозніше поставився український клуб: Мирон Маркевич виставив на поєдинок основу, тоді як тренерський штаб суперника відправив другий склад із кількома юними дебютантами.
Цей факт, здавалося б, мав спростити завдання «синьо-жовтим». Але ж ні! Харків’яни надмірно розслаблено почали, що могло позначитися на рахунку, якби не Горяїнов. АОднак у другому таймі п. Маркевич знайшов правильні слова, і ситуація на полі кардинально змінилася. Два голи в підсумку влетіло у ворота німецького клубу, що гарантувало «Металістові» перше місце.

Шедевр Коноплянки
Спрощене завдання було й у «Дніпра». У ПСВ через травми не змогло взяти участь у матчі багато лідерів клубу: ван Боммель, Тойвонен, Нарсінгх, Пітерс, Строотман, Віллемс, Рітцмайєр і Свінкелс. Тим не менш, напіврезервний склад нідерландців першим відкрив рахунок. «Дніпро» досить швидко його зрівняв, а вже в кінцівці поєдинку черговий шедевр виконав Євген Коноплянка. Лівий вінгер збірної України в дотик метрів із 25 закрутив м’яч у дальній кут воріт — 1:2. Таким чином, вийшовши з перших місць своїх груп до плей-оф, «Дніпро» та «Металіст» тепер будуть мати деякі преференції в жеребкуванні 1/16 фіналу.