Чотири цвяхи — у домовину суперника

|

Грудень 04, 2013

|

Донецький «Шахтар» після не надто успішних спарених матчів із «Байєром» у Лізі чемпіонів потішив своїх уболівальників перемогою 27 листопада. «Гірники» на «Донбас Арені» розгромили іспанський «Реал Сосьєдад», забивши у ворота суперників чотири голи-цвяхи. Героєм зустрічі став Дуґлас Коста, на рахунку в якого було два влучення й один асист.

Мірча Луческу, головний тренер «Шахтаря»: «Як я й припускав, гра вийшла важкою, особливо в першому таймі. Упродовж 10-15 перших хвилин «Сосьєдад» мав істотну перевагу. Ми не могли відібрати м’яч. Суперник його добре контролював. Сюрпризом для «Реала» став кутовий удар, котрий ми швидко розіграли й після якого Адріано забив гол.
Наприкінці тайму «Сосьєдад» створив кілька гольових епізодів, що їх, на щастя, не реалізував. Ключовим моментом став пресинг, після якого ми відібрали м’яч, він дійшов до Тейшейри, й Алекс забив гол. Після цього моменту «Сосьєдад» зрозумів, що в Донецьку нема чого«ловити». Ми добре контролювали м’яч, комбінували й атакували. Після другого гола «Сосьєдад» розкрився. З’явилися вільні зони, що було на руку нашим швидким гравцям. Порівнювати цей матч із іграми проти «Байєра» та «Манчестера» не можна. Адже ті команди до кінця дотримувалися обраної тактики на гру, а Сосьєдад» — ні».
А 28 листопада дніпропетровський «Дніпро» теж забив чотири голи та з рахунком 4:1 здобув упевнену перемогу в п’ятому турі Ліґи Європи (ЛЄ). Незважаючи на дочасний вихід у плей-оф «Дніпро» в експериментальному складі знову переміг, розгромивши на своєму полі румунський «Пандурій». Українці активно почали поєдинок, і вже на 12 -й хвилині матчу хорватський форвард Нікола Калініч забив м’яч у сітку воріт суперника після скидки Зозулі.
У другому таймі, на 56-й хвилині, активний Роман Зозуля вискочив сам на сам із голкіпером «Пандурі», вправно обіграв його та відправив м’яч у порожні ворота, подвоївши перевагу своєї команди. На 70-й хвилині арбітр призначив суперечливий пенальті у ворота «Дніпра», хоча в тому епізоді було би справедливо дати жовту картку гравцеві румунського клубу за симуляцію. Ерік Перейра не промазав з 11 метрів. Але гравці «Дніпра» відповіли на цю несправедливість двома голами: спершу Шахов підхопив м’яч після відскоку від Зозулі й пробив повз воротаря «Пандурі», а через дві хвилини Кравченко ударом із 17 метрів поставив у матчі крапку.
Хуанде Рамос, керманич дніпропетровського «Дніпра»: «Загалом команда провела добру роботу. Те, що гра не мала турнірного значення, дало нам змогу експериментувати. Ми надали відпочинок хлопцям, котрі проводять на полі більше часу, і дозволили зіграти тим, хто мало виходив останнім часом. Я задоволений їхньою віддачею та вважаю, що вони впоралися зі своїм завданням».
Того ж дня одеський «Чорноморець» здобув другу перемогу в груповому раунді ЛЄ. Як і в першому турі, «моряки» обіграли загребське «Динамо» з рахунком 2:1. Ба більше, матч у Одесі пройшов за таким же сценарієм, що й гра в Загребі. Одесити пропустили в першому таймі, забивши, натомість, два м’ячі в другому. Щоправда, ця гра важко далася «морякам». Одесити проґавили контратаку гостей у середині першого тайму. Іво Пінту прострілив справа в центр, і Бечирай ударом у дотик пробив Безотосного. До кінця першого тайму господарі створили кілька моментів, але в «моряків» уже не першу гру «кульгає» реалізація.
Від початку другого тайму одесити понеслися вперед, але гострих моментів не було. І коли вже здавалося, що «морякам» знову не пощастить, на допомогу прийшла грізна зброя «Чорноморця» — стандарти. Обидва голи одесити забили після кутових. На 78-й хвилині Бергер скинув м’яч на Антонова, і той із метра не схибив. А на першій компенсованій хвилині на удар Фонтанелло зреагував воротар, але Діденко грудьми забив переможний гол.
Роман Григорчук, головний тренер одеського «Чорноморця»: «Ми бачили, як по-різному поводилися футболісти, після таких ігор маєш чітку інформацію. Це – усе одно що піти в розвідку або провести бій не на життя, а на смерть, і перевірити людей, котрі були з тобою. Ми отримали більшою мірою позитивну інформацію, й я радію з реакції футболістів: такими щасливими їх не бачив цього року. Прямо гордість за самого себе в кожного в очах. У цьому плані ми багато здобули».
А от для київського «Динамо» поєдинок 5-го туру групового раунду ЛЄ завершився провалом. Команда Олега Блохіна пограла на виїзді в Бельгії «Генку». Динамівці першими відкрили рахунок, але згодом пропустили три голи. Головний тренер команди після цієї поразки, заявив, що вже звик, що його знімають.
«Хочете зняти Блохіна? Знімайте далі! До чого ви повертаєтесь, навіщо провокуєте? Якщо хочете зняти Блохіна, напишіть, що, мовляв, ми знову знімаємо Блохіна. Я вже звик до цього, ви мене не здивуєте», — заявив Олег Володимирович.

До слова
Перший домашній матч кваліфікації до чемпіонату світу 2018 року з футболу збірна України проведе без глядачів. Таким є рішення Апеляційного комітету FIFA, який розглянув апеляцію українців. Стадіон «Арена Львів» дискваліфіковано на всі відбіркові матчі до ЧС-2018, але він зможе приймати товариські поєдинки національної збірної та кваліфікаційні поєдинки Євро-2016. Окрім того, FIFA оштрафувала Федерацію футболу України на 45 тис. EUR із попередженням, що якщо повторяться подібні інциденти, то санкції будуть серйознішими. Також Федерація футболу України заплатить 3 тис. EUR за роботу Апеляційного комітету FIFA.