Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Бойова підготовка до літнього сезону

Автор:

|

Квітень 23, 2015

|

Рубрика:

Бойова підготовка до літнього сезону
Анатолій Цебрій

Анатолій Цебрій

У футбольному середовищі існує добра традиція — проводити передсезонну підготовку. Серед професіоналів це, звісно, — збори, на яких потенційні кандидати на місце в складі команди намагаються показати тренерському штабу свою готовність до наступного чемпіонату, а гравці з досвідом — свій багаторічний потенціал. Ще раз підкреслю: це — про футбол високого ґатунку.

На аматорському ж рівні, де фактично відсутня фінансова основа, заміною місячним випробовуванням є численні товариські ігри на тлі тренувань. У Торонто це широко практикують новостворений український професійний клуб Atomic Select (президент — Ігор Прокіпчук, головний тренер — Ігор Яворський) і команда Ukraine United (президент і граючий тренер — Володимир Коваль), яка найуспішніше представляє нашу громаду в провінційних змаганнях на найвищому рівні.
Решті ж українських футболістів Канади залишається самотужки організовувати партнерські матчі. Ось у одному з таких зіграли наші хлопці, коли, відгукнувшись на запрошення польських колег із футбольного клубу Polonia Hamilton, у позаминулу суботу приїхали на чудовий шкільний стадіон зі штучним покриттям за 60 км від рідної домівки.
«Родзинкою» цього дійства стало ще й те, що сама гра відбулася напередодні пpавославного Великодня. Тому одразу хотілося б подякувати жінкам, подругам і родинам спортсменів за те, що перед освяченням великодніх кошиків вони люб’язно відпустили своїх чоловіків, аби ті продемонстрували свою міць у спортивному протистоянні.
До речі, наші європейські сусіди були переможцями минулорічного футбольного турніру, який організовує МОГО «Четверта хвиля» під час святкування Дня незалежності України у Centennial Park. Тобто, у цьому двобої нам протистояв досить серйозний суперник.
Історія взаємин із польською діаспорою на спортивній ниві для нас, українців, – досить насичена подіями. А почалася вона, нагадаю нашим читачам, 2011 року, коли ми здійснили спільний футбольний проект під назвою «Початок Євро-2012 у Торонто», присвятивши його спільним зусиллям України та Польщі в проведенні чемпіонату Європи. Тоді за участю двох Генеральних консульств столиці Онтаріо, громадських активістів і небайдужих людей було проведено масові заходи та запрошено високих гостей — Ґжеґожа Лято, Францішка Смуду (відповідно, президента Польської футбольної спілки і тренера національної збірної) та Юрій Пільчевського, провідного фахівця Українського організаційного комітету. Як кажуть у народі: «Ще такого не було».
А тепер – про саму товариську гру. Вона була досить жвавою, про що свідчить результат 4:1 на користь українців. Після першої половини у суддівському протоколі було записано два голи. Спочатку відзначилися наші краяни: м’яч — на рахунку Ігоря Яворського, а за лічені секунди до початку перерви поляки вирівняли статистику, уразивши ворота зі штрафного удару.
У другому таймі гра була ще запекліша та жорсткіша, і завдяки досвіду та майстерності гравців, котрі пройшли вишкіл професійного українського футболу — маю на увазі знову ж таки Ігоря Яворського й Анатолія Цибрія, — результат на табло висвічував цифри 3:1 на нашу користь.
Правильно кажуть, що не старіють душею ветерани, котрі свого часу пограли й у львівських «Карпатах», тернопільській «Ниві», рівненському «Вересі» та павлоградському «Колосі». До речі, результативні передачі своїм старшим товаришам робив наймолодший учасник цього змагання — Максим Головатий.
Далі чіткі дії Юрія Сов’яка, Едуарда Хутмана та Василя Шкозінського у захисті, конструктивні задуми Андрія Тесленка та Валерія Комара у середині поля дали нападникам Андрію Ковалю та Ярославу Ситнику змогу розіграти «триходівку», й останній поставив смачну крапку у цьому видовищі. Варто також відзначити надійну гру у воротах Івана Поповича, який був бездоганним на останньому кордоні.
Чудовий подарунок напередодні свят! Але найголовніше — те, що після гри не було ні розчарованих, ні ображених суперників, ані пихатих переможців. Була по-справжньому безкомпромісна чоловіча зустріч на футбольному майданчику, яка закінчилася коротким прийняттям у Польському культурному осередку, де наші гравці отримали подяку за участь у цьому знакoвому матчі від керівництва клубу Polonia Hamilton і намітили майбутні плани співпраці.

Ігор Бокій

Підписи до фото:
1 — «Ну, що, друже, зараз відпочинемо, водички поп’ємо й гола заб’ємо». Едуард Хутман та Ігор Яворський
2 — «Добра робота додає доброго настрою». Рефері Ігор Бокій
3 — Майстерність із роками не згасає. Анатолій Цебрій.
4 — «Це – моє останнє усне попередження». Рефері Ігор Бокій.
5 — Висока швидкість рухів і думки. Максим Головатий

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply