Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 16, 2018

Безславний кінець футбольного клубу «Дніпро»

Автор:

|

Липень 07, 2016

|

Рубрика:

Безславний кінець футбольного клубу «Дніпро»
Мирон Маркевич

Мирон Маркевич

Волею одного олігарха припиняє своє існування футбольний клуб із давніми традиціями та чималими заслугами, який був створений ще 1918 року. Ігор Коломойський через жадібність до грошей визнав, що це йому не треба. Він заборгував своїм футболістам і тренеру команди зарплату за 11 місяців. Не розрахувався скоробагатько і з попереднім тренерським складом «Дніпра» на чолі з Хуанде Рамосом. Через це клуб отримав заборону на придбання нових гравців.
У своїй історії двічі дніпряни ставали чемпіонами СРСР (1983 і 1988) і володарями кубка СРСР (1989). Один раз команда змогла виграти Суперкубок СРСР і двічі — Кубок федерацій СРСР. У незалежній України клуб двічі ставав срібним призером чемпіонату і тричі був фіналістом кубка України. На міжнародній арені команда один раз стала фіналістом Ліґи Європи і один раз — кубка Інтертото. Минулий сезон в Українській професійній лізі (УПЛ) «Дніпро» завершив на третьому місці.
А цей сезон дніпряни мали починати не з нульового набору очків, а з від’ємного. Але не почнуть. Команду вже покинули провідні виконавці Матеус, Лео Матос, Євген Шахов, Дмитро Чигринський, Ян Лаштувка, Андерсон Піко, Володимир Адамюк, Дуґлас і Бруну Гама. Про бажання покинути команду заявили і гравці, котрі повернулися з Євро-2016. Про свій намір перебратися в грецький ПАОК повідомив нападник Роман Зозуля, однак потім передумав. А от захисник Артем Федецький має тверде бажання продовжити футбольну кар’єру за кордоном. «Буду займатися працевлаштуванням в іншій команді», — повідомив він. — Це буде чемпіонат значно сильніший за український. У нас така розруха, що це чемпіонатом важко назвати. Не знаю, що треба зробити, щоб врятувати ці змагання». Цікаво, що в «Дніпро» вирішив повернутися Роман Безус, котрий став не потрібен київському «Динамо».
Мирон Маркевич, головний тренер команди, яку спіткав такий нещасливий кінець, подав у відставку. «Не бачу сенсу продовжувати роботу, тим більше — безкоштовно, — сказав він. — Ми живемо у цивілізованому світі, де зароблене чесною працею потрібно віддавати. А жити цілий рік у невіданні та втрачати одного футболіста за іншим — такого в іменитому клубі бути не повинно. Майже всі гравці роз’їхалися в інші країни та клуби. Наскільки я зрозумів, прийшов час молодих футболістів і молодих тренерів. Можливо, в цьому є логіка». Раніше приймати відставку Мирона Богдановича п. Коломойський відмовлявся, але нарешті погодився.
Тож тепер уже ніщо не заважає п. Маркевичу очолити національну збірну України.
Разом із ним залишає клуб і помічник головного тренера Володимир Єзерський. «Дякую клубу за те, що в мене була можливість працювати в тренерському штабі такої великої команди і з такими чудовими футболістами. Однак я прийшов у «Дніпро» разом із п. Маркевичем, разом із ним і йду», — сказав він. Природно, що й інший помічник Мирона Богдановича — Сергій Нагорняк — також прийняв рішення піти з клубу.
Виконувати обов’язки головного тренера буде Дмитро Михайленко, котрий очолював молодіжний склад команди. Під його керівництвом дубль дніпрян в останні три сезони незмінно фінішував у трійці призерів, ставши в сезоні 2014/2015 молодіжним чемпіоном України. Менеджмент клубу шукає інвестора, аби відновити виступи команди у другій лізі України. В УПЛ дніпровський «Дніпро» замінить інший «Дніпро» — з Черкас.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...