Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Бандерівські прапори на стадіонах не заборонені

Автор:

|

Жовтень 17, 2013

|

Рубрика:

Бандерівські прапори на стадіонах не заборонені

Партнер УЄФА з моніторингу футбольних матчів — FARE — не забороняє приносити прапор бандерівського крила ОУН на стадіони, а стюарди матчів не повинні його вилучати. Про це розповів Павло Клименко, координатор освітніх проектів FARE у Східній Європі. «Ми не повідомили (у звітах FARE для УЄФА і ФІФА) про ці прапори й портрети (Шухевича та Бандери) жодного разу, — зазначив координатор. — На українських стадіонах про них доповідати немає сенсу».

За словами п. Клименка, прапор ОУН і портрети Шухевича та Бандери включені FARE до переліку расистських і дискримінаційних символів через те, що поруч із цими банерами надто часто вивішується символіка нацистів і лунають дискримінаційні вислови. «Включення цих символів до списку — це результат моніторингу, — зазначив посадовець. — Воно базується не на історичній оцінці, а на практиці застосування. Навряд чи ми приберемо з переліку прапор ОУН і портрети її лідерів, якщо люди на секторах не припинять «зігувати» з ними та вішати кельтські хрести».
Представник FARE наголосив, що згаданий перелік — це не список «заборонених символів», а освітній посібник, який звертає увагу на можливі ознаки дискримінаційних проявів на трибунах. Він додав, що стюарди не повинні вилучати червоно-чорні прапори у вболівальників. «Ми взагалі не маємо права нічого забороняти та не хочемо цього робити. А на місцях у стюардів буває багато перегинів, — зазначив Павло Клименко. — Ми намагаємося проводити для них тренінги, але це здебільшого важко — вони часто зміняються та формально підходять до своєї роботи». Координатор FARE наголосив, що організація не називає ОУН і її лідерів «ні фашистами, ні нацистами».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply