|

Січень 01, 2014

|

У Трентіно (Італія) завершилася XXVI Всесвітня зимова універсіада. Останнім акордом Білих студентських Ігор-2013 стала офіційна церемонія закриття на стадіоні «Тренто». Загалом у Трентіно було розіграно 78 комплектів нагород у 12 видах спорту. За нагороди боролися 1 704 спортсмени з 50 країн усіх п’яти континентів.

За десять днів змагань золоті медалі завоювали атлети 25 країн, а на п’єдестал пошани підіймалися спортсмени з 32 держав. Збірна України здобула дев’ять нагород — по три кожного виду, посівши в загальнокомандному заліку восьме місце.
Перемогла в загальнокомандному заліку збірна Росії, спортсмени якої повезли додому 50 медалей (15-16-19). Другими були поляки (10-10-3), третіми — південнокорейці (8-9-7), четвертими — китайці (5-2-3), п’ятими — чехи (4-3-6), шостими — італійці (3-5-5), а сьомими — французи (3-4-1).
Росіяни завоювали сумарно й найбільше медалей (50). За ними йдуть південнокорейці (24) і поляки (23), а українці — на сьомому місці (9). Збірна Канади з гокею стала чемпіоном Універсіади, здобувши перемогу у фіналі над командою Казахстану з рахунком 6:2. Родоначальники гокею не лише здобули золоті медалі, а й узяли реванш у казахських гокеїстів за поразку в груповому турнірі (2:4). Бронзовими призерами стали російські гокеїсти, перемігши в «малому» фіналі команду США — 6:2. Додамо, що наступна XXVIІ Всесвітня зимова універсіада пройде 2015 року в Гранаді (Іспанія).