Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

Чому дискваліфікували українських шахістів

Автор:

|

Квітень 28, 2016

|

Рубрика:

Чому дискваліфікували українських шахістів
Марія Музичук та Іфань Хоу

Марія Музичук та Іфань Хоу

Міжнародна федерація шахів (ФІДЕ) відсторонила українських шахістів від участі у міжнародних змаганнях. ФІДЕ вдалася до санкцій через борг Федерації шахів України (ФШУ), яка не заплатила 60 тис. EUR організаційного внеску за проведення чемпіонату світу (ЧС) з шахів серед жінок у Львові. Віктор Капустін, президент ФШУ, пояснив, що борг перед ФІДЕ — це відповідальність Львівської міської ради (ЛМР). За його словами, саме львівська мерія мала сплатити призові Марії Музичук.
Натомість Андрій Садовий, міський голова міста Лева заявив, що борг перед ФІДЕ належить ФШУ, а відмову платити назвав «скандалом та ударом по іміджу України». За його словами, п. Капустін повністю самоусунувся від відповідальності за проведення матчу за звання чемпіонки світу, що відбувся в березні ц. р. у Львові.
Згідно з угодою про проведення матчу за звання чемпіонки світу, ФШУ мала перерахувати організаційний внесок у ФІДЕ розміром 405 тис. EUR. Однак вже після завершення ЧС, ФШУ заявила, що до повної суми бракує 60 тис. EUR, які обіцяла заплатити ЛМР. ФШУ має час сплатити борг до 1 травня ц. р., тоді ФІДЕ скасує дискваліфікацію українських спортсменів. Якщо українська федерація не виплатить цих коштів, то дискваліфікація діятиме безстроково.
Угоду про проведення матчу за звання ЧС з шахів між Марією Музичук та Іфань Хоу підписували чотири сторони — ФІДЕ, ФШУ, українка та китаянка. Внесок сплатили за рахунок коштів Львівської міської ради — 145 тис. EUR, Львівської обласної ради (ЛОР) — 100 тис. EUR та зі спонсорських коштів, які залучив Борис Ложкін керівник організаційного комітету з проведення матчу та голова Адміністрації президента України — 100 тис. EUR. Міністерство молоді та спорту, а також ФШУ жодних коштів для проведення турніру не внесли. «Джерелом фінансуванням решти 60 тис. EUR (призові п. Музичук) передбачалася ЛМР, яка вела перемовини з Марічкою щодо компенсації цих коштів у іншій прийнятній формі», — заявили у ФШУ.
Серед усіх партнерів, які брали на себе фінансові зобов’язання з проведення матчу ФІДЕ, ЛМР виділила найбільше коштів — понад 7,5 млн грн. Депутати тричі голосували за виділення грошей на проведення ЧС: восени 2015-го — 750 тис. грн, у лютому 2016-го — 6 млн 464 тис. 410 грн, а також у березні ц. р. — 700 тис. грн. Ще 5 млн грн. виділила ЛОР. Про додаткове виділення з міського бюджету суми у 60 тис. EUR ФШУ львівську мерію не попереджала.
«Коли завершувався чемпіонат, федерація звернулася до ЛМР із проханням виділити ще 700 тис. грн., оскільки через коливання курсу виник дефіцит у сплаті внеску до ФІДЕ. Міська рада Львова проголосувала за виділення цих коштів і перерахувала їх на рахунки ФШУ. Усі зобов’язання, які нам надходили від ФШУ, ЛМР виконала. Потім виник дефіцит, запитання — звідки? У жодному з листів від ФШУ про це не йшлося», — прокоментував ситуацію Андрій Москаленко, заступник мера Львова. Натомість Юрій Гнип, віце-президент ФШУ, переконує, що 60 тис. EUR має заплатити місто Львів.
Наразі жодна зі спортсменок не отримала повної суми своїх призових. Перед початком турніру ФІДЕ виплатила їм лише гарантійні внески — по 20 тис. EUR. Призові Марії Музичук та Іфань Хоу виплатять лише після перерахунку ФІДЕ усієї суми з боку ФШУ. Якщо ж такого не відбудеться, то ФІДЕ заплатить призові спортсменкам зі своїх коштів і подасть на ФШУ до Спортивного арбітражного суду у Лозанні (Швейцарія).
21 квітня ц. р. депутати ЛМР звернулися з вимогою до прокурора області та директора антикорупційного бюро провести розслідування щодо виникнення заборгованості за проведення ЧС. Відповідне депутатське звернення озвучив Андрій Рікота, депутат від фракції «Свобода».

Галина Чоп, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply