Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 26, 2020

Урок гарних манер

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Урок гарних манер

У німецькому Мюнхені під час офіційної церемонії зважування 17 лютого британець Дерек Чісора дав ляпас своєму майбутнього супернику Віталію Кличку, чемпіону світу в надважкій вазі за версією Всесвітньої боксерської ради (WBC). Інцидент трапився під час традиційної дуелі поглядів. Британець, чиє обличчя було частково закрите банданою в кольорах британського прапора, зненацька вдарив п. Кличка. Українець відреаґував на це досить спокійно й навіть не намагався відповісти кривдникові. Люди, які оточували боксерів, одразу ж кинулися розбороняти суперників.

Віталій Кличко невдовзі прокоментував цей інцидент. За його словами, востаннє він отримав ляпас на шкільному подвір’ї, коли був іще дитиною. «Йому точно бракує клепки. Дерек перебуває під великим психологічним тиском, я відчуваю, що він боїться, інакше би не відскочив від мене одразу після ляпаса. Він ударив мене не як боксер, а як жінка — просто долонею. Якщо він справді хоче битися, доведеться йому робити це кулаками», — сказав п. Кличко.

Реакція WBC на витівку п. Чісори була майже миттєвою: британського претендента оштрафовано на 50 тис. USD. Хосе Сулейман, президент WBC, оскаженів через дії спортсмена: «Це було просто гидко. Тим самим він продемонстрував повну неповагу до спорту, що абсолютно неприпустимо. Дешевий трюк. Тому вирішили покарати Дерека Чісору штрафом, щоби він задумався. Він виявився не джентльменом. Гадаю, він розраховував вивести Віталія з психологічної рівноваги, але, упевнений, за свій учинок йому доведеться заплатити на ринґу», — заявив він, додавши, що половина суми штрафу піде у благодійний фонд на допомогу дітям.

Перед початком бою 18 лютого Дерек Чісора плюнув в обличчя молодшому братові свого суперника — Володимиру.

Після цього чотири перших раунди двобою старший брат — Віталій методично бив суперника, майже кожним ударом влучаючи в ціль. Проте в п’ятому, а особливо в шостому та сьомому раундах, п. Чісора зумів дещо вирівняти бій, зробивши його не таким однозначним. Британець зумів завдати Віталію кілька відчутних ударів, та й виглядав краще за опонента. Тим не менш, усі інші раунди залишилися за Віталієм, який був точнішим. Сумнівів у його перемозі в суддів не виникло: один оголосив рахунок 119—111, двоє інших — 118—110 на користь чинного чемпіона. Після оголошення суддівського рішення обидва брати підійшли в кут британця для з’ясування стосунків. Що вони там наговорили один одному — загадка, але розтягували супертяжів довелося секундантам. Офіційно ж, на камеру, сторони озвучили таке:

Віталій Кличко: «Із точки зору спорту Чісора показав добрий результат, але як людина він не заслуговує на повагу. Бій був важким, я трохи розчарований таким його перебігом. Про отриманий учора ляпас я в бою не думав — на ринґу роблю свою роботу спокійно й без емоцій. Хлопець був дуже мотивований, мені довелося бути вкрай уважним і стежити за його ударами».

Дерек Чісора (під оглушливий свист залу): «Можете мене освистувати, але ви прийшли сюди дивитися бокс, який ми всі любимо. Я буду наполегливо працювати, щоб отримати реванш — байдуже, із яким із братів. Сьогодні мене переміг досвід Віталія».

Володимир Кличко: «Чісора хоче надто багато. Правду кажучи, мені соромно за таких боксерів, подібна поведінка — неприпустима, це в жодні ворота не лізе. Хіба могли собі таке дозволити великі Макс Шмелінґ, Роккі Марчіано й інші боксери минулого?»

Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply