Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Помер легендарний тренер братів Кличків

Автор:

|

Листопад 01, 2012

|

Рубрика:

Помер легендарний тренер братів Кличків

Важка втрата спіткала Володимира Кличка й увесь світ боксу. Легендарний наставник українця, член боксерського «Залу слави» Емануель Стюард помер від раку. Серце п. Стюарда, який десять останніх років працював з українським чемпіоном, припинило битися 25 жовтня. Про це повідомила сестра Емануеля Стюарда: «Він пішов, його більше немає з нами. Він не страждав у останні години життя, ми співали разом із ним пісень. Лікарі та близькі оточили Емануеля атмосферою любові й спокою». Увесь минулий місяць тренер Володимира Кличка перебував у одній із клінік Чикаґо, де переніс кілька операцій на кишечнику, але, на жаль, не обійшлося без ускладнень.

Володимир Кличко, який цими днями закінчує підготовку до бою 10 листопада проти Маріуша Ваха, зробив офіційну заяву про смерть свого тренера. «Я і Віталій, уся наша команда, висловлюємо найглибше й найщиріше співчуття родині та друзям Емануеля, — ідеться в повідомленні. — Мені пощастило працювати із цією легендарною людиною протягом десяти років. Я сумуватиму за нашим часом, який ми проводили разом. Буду сумувати за нашими тривалими розмовами про бокс, про світ, про життя. Але найбільше мені бракуватиме нашої дружби. Я та моя команда будемо йти до мети, яку ми поставили ще тоді, коли Емануель був живий. Тому що це – саме те, чого Емануель хотів. Знаю, що він буде з нами, у наших душах і нашій пам’яті. І ми будемо досягати перемог на його честь. Спочивай із миром, Емануелю. Нам дуже тебе не вистачатиме. Ми зустрінемося колись знову, мій друже».
У команді п. Кличка тепер працюватиме вихованець і друг знаменитого тренера Джонатан Бенкс. На своїй сторінці у «Твіттері» п. Бенкс написав: «Він пішов, але НІКОЛИ!!! не буде забутий. Ти провів гарний бій і завершив свій шлях. Зі сльозами на очах я кажу: «Спочивай з миром, Емануелю Стюард».
Як боксер п. Стюард провів 98 поєдинків у статусі аматора, у 95 з них переміг. Піком його спортивної кар’єри стала перемога в найлегшій вазі на престижному турнірі «Золоті рукавички». Після цього тріумфу Емануель Стюард припинив кар’єру боксера та перейшов на тренерську роботу з молоддю, одночасно працюючи електриком, оскільки посада тренера не давала стабільного доходу.
1980 року п. Стюард став «Тренером року», за версією Асоціації американських журналістів, які пишуть про бокс. 1984-го підопічні Емануеля Стюарда взяли шість золотих нагород на Олімпіаді в Лос-Анджелесі. Після цього він став найпопулярнішим тренером із боксу в США. За 40 років тренерської діяльності Емануелю Стюарду вдалося виховати великих чемпіонів. Серед них — Майкл Мурер, Джеральд Маклеллан, Евандер Голіфілд, Леннокс Льюїс, Оскар де ла Хойя, Хуліо Сезар Чавес, Томас Гірнс і інші. 1997 року п. Стюард був включений до Міжнародної зали боксерської слави.
Колишній абсолютний чемпіон світу з боксу британець Леннокс Льюїс висловив жаль із приводу смерті свого екс-тренера. «Ми підтримували з ним теплі стосунки, і коли говорили востаннє, він був налаштований, як зазвичай, позитивно. Ще й тому було так неприємно читати про його хворобу. Менні завжди казав мені, що я був найкращим, але правда в тому, що це він був найкращим, і я вдячний за привілей бути в числі його успішних учнів. Це був дуже трагічний рік для всього боксу, але сьогодні ми втратили один із найкоштовніших каменів із його корони», — ідеться в заяві п. Льюїса.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply