Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

Кличко — непереможний!

Автор:

|

Жовтень 10, 2013

|

Рубрика:

Кличко — непереможний!

У Москві 5 жовтня відбувся боксерський поєдинок олімпійських чемпіонів Володимира Кличка (37 років, вага – 109,6 кг, 198 см на зріст, розмах рук – 206 см; 60 перемог, 52 з них — нокаутом, три поразки) проти російського боксера Олександра Повєткіна (34 роки, вага -102,4 кг, 188 см на зріст, розмах рук – 191 см, 26 перемог, 18 із них — нокаутом, без поразок). На кін було поставлено чотири чемпіонських пояси — титул чемпіона світу за версіями IBF, IBO, 15-й захист, за версією WBO, 11-й захист (після повторного завоювання титулу), за версією суперчемпіона WBA, п’ятий захист Кличка, титул чемпіона The Ring, восьмий захист.

Тон усьому бою задавав Володимир Кличко. Уже в першому раунді Олександр Повєткін упав на настил. У другому раунді — ще падіння, цього разу випадкове. У шостому раунді Олександр отримав гематому під оком. У сьомому, дев’ятому, 11-му й 12-му раундах Повєткін знову падав, один раз за поштовх рефері навіть зняв очко з Володимира Кличка, але російський боксер все одно встиг вісім разів опинитися в горизонтальному положенні. Однак «Російський витязь» вистояв-таки до кінця. Але серйозних проблем для Володимира створити не зміг.
То була впевнена перемога «Доктора Сталевий молот», який чітко показав, хто нині головний у надважкому дивізіоні. «Удячна» московська публіка обсвистала українця за слова: «Спасибі вболівальникам, які прийшли». Зате свого побитого Повєткіна проводжала оплесками.
Володимир Кличко прокоментував на прес-конференції результат поєдинку проти росіянина так: «Непростий бій, Олександр проявив характер, але я був кращим сьогодні. Я не звертав уваги на реакцію залу. Не вважаю, що бився брудно й часто порушував правила. У деякі моменти Повєткін сам був винен у тому, що відбувалося: він надто низько нахилявся, і виникало враження, що я навалююся на нього зверху».
Знаменитий американський важковаговик, олімпійський чемпіон і багаторазовий чемпіон світу серед професіоналів Джордж Форман поділився своєю думкою про перемогу Володимира Кличка над Олександром Повєткіним: «Сьогодні на ринзі воювали два відмінних, але дуже різних боксери з абсолютно різними стилями боксу. Результат поєдинку багато в чому вирішив фантастичний лівий джеб Володимира Кличка. І, безсумнівно, на користь українського боксера спрацювали його габарити: гадаю, якби Повєткін був трохи крупнішим, він зміг повернути бій у інше русло».
«Я би хотів завжди бачити на рингу таку боротьбу, як сьогодні. Так, Повєткін не виграв, але бився так відчайдушно, так мужньо, як і мав битися справжній боксер, справжній чоловік. Вважаю, він вийшов із рингу справжнім героєм”, – цитує слова Формана видання «Советский спорт» із посиланням на німецький телеканал RTL.
Витрати на організацію бою між російським і українським боксерами склали близько 25 млн USD. Про це повідомив бізнесмен Андрій Рябінський, віце-президент Федерації професійного боксу Росії й організатор поєдинку. Команда Повєткіна виграла торги на право проведення бою, запропонувавши суму 23 233 330 USD. «Інші організаційні витрати становили приблизно 1,5-2 млн USD. З огляду на значущість події, це – не дуже великі гроші», — зазначив він. Гонорар Володимира Кличка склав 17 млн USD, а Олександра Повєткіна — 6 млн USD.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply