|

Квітень 14, 2016

|

Ганна Хниченкова

У Бостоні (штат Массачусетс) завершився чемпіонат світу з фігурного катання. Українці виступали у трьох видах програми. Зрозуміло, що зовсім молода збірна України не змогла втрутитися у боротьбу за медалі. Проте українці виглядали достойно, хоч і припускалися технічних помилок.
Танцювальний дует Олександра Назарова — Максим Нікітін завершили свої виступи на чемпіонаті світу на 19-му місці. Українські фігуристи відкривали змагання у довільному танці. Виступ був достойним, а от оцінки — низькими. Сума у 131.39 бала не дозволила спортсменам, котрі пропустили майже увесь сезон через травму, піднятися вище.
Наталія Каліжек і Максим Сподирєв, котрі виступають за Польщу, посіли 16-те місце. Чемпіонами вже вдруге стали французи Ґабріелла Пападакіс — Ґійом Сізерон. Вони оновили всі свої особисті рекорди. Так само, як американці Майя й Алекс Шибутані, котрі вперше у кар’єрі піднялися на другу сходинку чемпіонату світу. Третє місце — в іншого американського дуету: Медісон Чок — Еван Бейтс.
Ганна Хниченкова свої дебютні виступи на дорослому чемпіонаті світу в Бостоні закінчила з особистими рекордами та 19-м підсумковим місцем. У довільній програмі в дніпропетровської фігуристки розплелися стрічки на голові, і вона просто викинула їх на трибуни, докатавши програму до кінця. За довільний прокат українка отримала 100.16 бала, а в сумі — 154.02 бала.
Перемогла серед жінок росіянка Євгенія Медведєва з результатом 223.86 бала. Друге місце — в американки Ешлі Вагнер, третє — в Анни Погорілої, ще однієї росіянки (213.69 бала).
Серед чоловіків досить несподівано переміг іспанець Хав’єр Фернандес. Японець Юдзуру Ханю, котрий цього сезону побив усі можливі та неможливі рекорди, мав забагато неточностей. Потім він припустився грубої помилки на каскаді стрибків й у підсумку набрав 295.17 бала. Така неймовірно висока кількість балів все ж виявилася недостатньою для планки, яку встановив сам же японський унікум у сучасному чоловічому катанні. Вона принесла йому лише «срібло».
Українець Іван Павлов на чемпіонаті світу посів 23-тє місце, відігравши одну позицію порівняно з короткою програмою. Українець набрав за дві програми 178.89 бала. А представник київської школи Олексій Биченко, котрий зараз виступає за Ізраїль, посів 13-те місце.
«Золото» Бостона у парному катанні заслужено дісталося канадській парі Меґан Дюамель — Ерік Редфорд, яка отримала рекордну в історії цього виду фігурного катання оцінку за техніку. У сумі за дві програми вони набрали 231.99 бала. Причиною такого успіху стало те, що канадці весь час ускладнюють свої програми.
«Срібло» — у китайських фігуристів Веньцзінь Сунь — Цун Хань, котрі лідирували після короткої програми, а переможцям програли другою оцінкою (за компоненти програми). Українка Олена Савченко разом із Бруно Массо принесла «бронзу» Німеччині. Одні з фаворитів змагань, російська фігуристка українського походження Тетяна Волосожар та її партнер Максим Траньков, — лише п’яті.
Бостон приймав чемпіонат світу вперше. Влада міста планувала заробити близько 40 млн USD, прибутки ще рахують. За словами Даґа Зегіба, виконавчого директора турніру, на змагання та показові виступи до початку змагань продали понад 90 тис. квитків зі загальної кількості в 120 тис. На змагання приїхали уболівальники з 30 країн світу. Трансляції придбали телекомпанії 40 країн.