Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 19, 2019

Біатлонний сезон

Автор:

|

Лютий 05, 2015

|

Рубрика:

Біатлонний сезон
Юлія Джима

Юлія Джима

Січень і лютий традиційно відзначаються великими змаганнями для біатлоністів. Українським спортсменам, незважаючи на проблеми в державі, вдається досягати успіхів. Вітчизняна команда на етапі Кубка світу з біатлону в італійському Антхольці 25 січня фінішувала третьою – слідом за німкенями та чешками. «Забійницею» української команди була Юлія Джима, котра гідно пройшла етап як зі стрільби, так і за швидкістю. Юля скористалася на стрільбищі всього трьома запасними набоями і передала естафету Наталії Бурдизі, перебуваючи на п’ятому місці, за 16 секунд від лідируючих чешок.

На другому етапі чеська команда пішла у відрив у парі з росіянками, а Бурдига вивела Україну на третє місце. На долю Ольги Абрамової, котра прийняла естафету, випав, мабуть, найскладніший і драматичний етап.
У гонку втрутився сильний вітер, який змусив спортсменок проводити на рубежі по кілька хвилин. У підсумку на першій же стрільбі Абрамова отримала 450 штрафних метрів і випала з шістки лідерів, а краще за інших з вітром упоралася росіянка Катерина Шумілова, що пішла у відрив від решти майже на хвилину. Втім, радість російських уболівальників була нетривалою. Шумилова після «стійки» вирушила на штрафне коло, а Абрамова, навпаки, відстрілялася компактно, використавши лише два запасних набої. У ситуації, що склалася, це було зовсім небагато. У підсумку до росіянок, що вели перед, наспіли німкені, а Україна повернулася в трійку.
У словацькому Осрблі на зимовій Універсіаді «золото» першого ж комплекту нагород в індивідуальній гонці 27 січня перепало Дмитрові Русінову. Українець, зробивши всього одну помилку на чотирьох рубежах, показав ще й гарну швидкість, ставши переможцем гонки. Другу медаль в скарбничку збірної українські біатлоністи принесли 30 січня — у змішаній естафеті команда стала третьою на фініші.
Старт перегонів склався непогано: Юлія Бригинець використала один запасний патрон і прийшла до фінішу етапу третьою. А найкращою на старті була казахська біатлоністка Галина Вишневська, котра випередила Юлю на 27 секунд.
Яна Бондар, яка прийняла естафету, була дуже швидка на лижні й після чистої стрільби лежачи впевнено вийшла в лідери. Але на другому рубежі українку спіткала невдача: відразу чотири штрафні кола відкинули команду на третю позицію з двохвилинним відставанням від лідерів. Першою йшла збірна Казахстану, і цей успіх виявився несподіваним навіть для самих спортсменів, оскільки Максим Браун спізнився на передачу та втратив кілька секунд на одяганні лиж.
Українські біатлоністи гарно пройшли свій відрізок. Руслан Ткаленко, навіть попри два додаткових набої в стійці і падіння на спуску перед фінішною прямою, виграв свій етап. Дмитро Русинов продемонстрував таку ж точність, а за дистанцією підтягувався до лідерів. У виконанні українця — найкращий час етапу та 49-секундне фінішне відставання від лідера.
29 січня Сергій Семенов виграв срібну медаль для України на чемпіонаті Європи з біатлону в естонському Отепя. Високим результатом потішив там і Артем Тищенко, котрий усього тричі схибив, але через нижчу швидкість, ніж у конкурентів, в підсумковому протоколі став шостим.
А Андрій Дериземля, дворазовий призер чемпіонатів світу, котрий 11 разів піднімався на п’єдестали етапів Кубка світу і минулих п’яти Олімпійських Ігор, вирішив поставити крапку в своїй кар’єрі. «Звісно, можна було після чемпіонату України, де я виступив непогано, їхати на збір, потім на етапи Кубка IBU і доводити результатом своє місце в команді, сказав спортсмен. – У тому, що результат був би, не сумніваюся. Але все ж я постановив відмовитися від цієї ідеї. Їхати просто «туристом», не показуючи результатів, — неприйнятно ні для мене, ні для команди. А щоби мати результат, потрібно готуватися, виступати. А у мене – постійна робота в Чернігові, дуже багато турбот і відлучатися надовго не можна.
Я все одно планував закінчувати по завершенні сезону — тому не хотів займати чиєсь місце в команді. Нехай їде хтось із молодих: у плані досвіду для будь-кого з хлопців це буде набагато корисніше й ефективніше, ніж для мене. Тим більше що на чемпіонаті світу я побачив: є хлопці, котрі можуть домогтися результату на Європі. А в Чернігові не було особливо снігу в ці тижні — тобто я мало стояв на лижах, та ще й після хвороби. Тому вирішив залишитися вдома, працювати для добра рідного міста і країни.
Я зараз задіяний в Центрі підтримки армії, який створили в серпні 2014 року. Ми допомагаємо солдатам із Чернігова та Чернігівської області, які воюють у 13-му батальйоні, 41-му батальйоні, першій танковій бригаді, й іншим хлопцям, котрі воюють на сході України. Надаємо матеріальну допомогу і солдатам, і сім’ям загиблих, а ще – юридичну, зараз часто потрібна й психологічна допомога. Це сьогодні — моя основна робота. Ми — громадська організація, є партнери, постійно шукаємо спонсорів. Є волонтери, багато небайдужих людей. У Чернігові зараз усе спокійно, сонце світить, музика грає, і цього не цінують, на жаль. Тут без пафосу — хлопці, котрі там зараз вмирають, зберігають мир і спокій в інших частинах України», — розповів п. Дериземля.

Євген Клен

До слова
Українка Юлія Джима разом із білорускою Дариною Домрачевою, норвежцем Уле-Айнаром Бйорндаленом та іншими зірками біатлону в елегантних вечірніх сукнях і костюмах позували для нового обмеженого календаря IBU, зображуючи світську вечірку. Зазначимо, що наклад календаря — 999 примірників, і він призначений для спортсменів, функціонерів, спонсорів і журналістів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...