Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

Біатлоністи тримають марку

Автор:

|

Березень 21, 2013

|

Рубрика:

Біатлоністи тримають марку

В останній гонці етапу Кубка світу з біатлону в Сочі 10 березня жіноча збірна України продемонструвала чудовий результат, завоювавши «срібло». На відміну від чоловічої гонки, у якій усю першу половину на високі місця претендувала велика група команд, серед жінок уже на першому етапі виділилася шістка претенденток на п’єдестал.

Українка Юлія Джима бездоганно провела свій етап і передала естафету четвертою з 20-секундним відставанням від німкені Андреї Хенкель. Затримка сталася лише тоді, коли Юля схибила при передачі естафети Олені Підгрушній. На щастя, капітан української команди не втратила самовладання, пригальмувала на виході з коридору передачі естафети й уникла дискваліфікації команди, дочекавшись, поки п. Джима повернеться назад.
Поруч із лідерами йшли команди Чехії, Польщі, Норвегії та Білорусі, а решта збірних — на чималій, як для першого відрізку естафети, відстані. Відстали й збірні записних фаворитів — Франції та Росії. Перші постраждали від неточності Анес Бескон, що пішла на штрафне коло в стійці, а господарі траси — від страхітливо низького ходу Світлани Слєпцової, яка лише цього дня замінила на позиції стартера Катерину Глазиріну. Заміна виявилася невдалою, і про це красномовно свідчила картинка, вихоплена режисером телетрансляції: Світлана, що безсило лежить на снігу й відчайдушно ридає. На жаль, зону передачі естафети п. Слєпцова змогла покинути тільки на ношах.
В українок же заміна зіграла на всі сто! Перед стартом гонки тренери визначили, що стан Олени Підгрушної – зараз кращий, ніж у Віти Семеренко, і кинули в бій капітана. Й Оленка віддала всі сили за команду, провівши дивовижний етап. Так, вона не змогла дістати чешку Ґабріелу Соукалову, але всіх інших суперниць залишила позаду! Усього один запасний набій, як і в Джими, і відмінний хід на дистанції — і на передачі українки були другими, склавши товариство німкеням. До слова, цікаво, але олімпійську чемпіонку в лижних гонках Еві Захенбахер-Штеле Олена обіграла якраз чистим ходом! У небезпечній близькості від української збірної перебували також команди Польщі, Франції та Норвегії.
Третій етап став тріумфом України, й автором цього тріумфу була Валя Семеренко! На стрільбищі до цього моменту здійнявся легкий вітерець, і вкупі з напругою перегонів це стало непереборною перешкодою для декількох спортсменок у лідируючій групі: і Їтка Ландова, і Міріам Ґесснер, і Марін Бойл — усі йшли на штрафні кола, а Валі Семеренко вдалося уникнути цієї мало почесної долі: вона обмежилася сумарно трьома додатковими набоями. Ба більше, на фінішному колі вона не дозволила себе наздогнати Міріам Ґесснер і Вероніці Новаковській, передавши естафету першою.
Останній етап викликав, напевно, найбільше хвилювань в українських уболівальників. Як проявить себе дебютантка вітчизняної естафети Марія Панфілова? Особливо з огляду на напругу гонки й не завжди стабільну стрільбу самої Марійки. Але відповідь вийшла більш ніж переконливою! Навіть незважаючи на те, що серед суперниць були сама Тура Берґер, олімпійська чемпіонка з Норвегії, а також призер чемпіонату світу полька Моніка Хойніш і молода німецька зірка Лаура Далмайер. Після стрільби лежачи п. Панфілова точно так само йшла лідером, причому за рахунок ідеальної точності не дозволила навіть конкуренткам скоротити відставання!
Між тим, до стійки суперниці змогли трохи наблизитися, і призове місце вже виглядало зовсім не гарантованим. Але Марійка впоралася! Лише п. Далмайер зуміла пройти рубіж без хиби, а от українці довелося використати один зайвий постріл. Але п. Бергер і п. Хойніш припустилися по дві помилки!
На останнє коло п. Панфілова вийшла лідером, поруч із нею була німкеня й у двадцяти секундах позаду — спраглий чергової перемоги лідер Кубка світу. Так, на фінішний кілометр у юної німкені залишилося трохи більше сил, і на одному з підйомів вона скинула українку. Але ось Тури Берґер Марійка не підпустила, навіть незважаючи на допомогу російських уболівальників, що відчайдушно підбадьорювали норвежку. У напруженій боротьбі Україна посіла друге місце, подарувавши своїм уболівальникам масу позитивних емоцій!
Разом із другою позицією в перегонах українська команда заробила й друге місце в заліку естафетних перегонів. А тріумфувала тут збірна Норвегії, яка зусиллями Тури Берґер забирає всі підсумкові «Глобуси» цього сезону. У Кубку націй Україна, як і раніше, – четверта, але до росіянок, що йдуть третіми, залишилося мізерно невелике відставання – 19 балів – й одна гонка на те, щоби його ліквідувати.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...