Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 8, 2019

База для біатлоністів під Тернополем може зникнути

Автор:

|

Травень 01, 2013

|

Рубрика:

База для біатлоністів під Тернополем може зникнути

Українські біатлоністи ризикують позбутися можливості готуватися до змагань. У селі Підгородньому, що під Тернополем, уже понад 40 років функціонує центр підготовки біатлоністів, який за ці роки виростив десятки чемпіонів світу та Європи. Достатньо згадати, що найтитулованіша українська біатлоністка Олена Зубрилова тренувалася саме на цій базі, а зараз там займається чинна чемпіонка світу Олена Підгрушна, а також молоді біатлоністи Анастасія Меркушина, Дмитро Підручний і інші юні спортсмени.

Утім, протягом останніх місяців землю в безпосередній близькості до бази почали виділяти під садові ділянки, уже з’явилися дачі. Згідно з Державними спортивними нормами України, у частині спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд «ділянки відкритих тирів для стрільби з малокаліберних гвинтівок слід розміщувати на відстані не менш ніж 2 км від житлових і громадських будинків і місць масового відпочинку». Таким чином, будь-яка узаконена забудова всередині зазначеного двокілометрового радіуса унеможливлює використання біатлонного стрільбища. Ба більше, під’їзд до виділених ділянок частково пролягає лижороллерною трасою. Саме через появу на трасі стороннього автомобіля свого часу отримала травму Ірина Варвинець.
Українська біатлоністка Олена Підгрушна прокоментувала новину про те, що база підготовки біатлоністів під Тернополем може припинити своє існування: «Правду кажучи, я шокована тими подіями, які розгортаються навколо нашої бази в Підгородньому. Для мене й для багатьох тернопільських спортсменів, це – єдине місце, де можна проводити підготовку до сезону та тренуватися взимку. Після завоювання «золота» чемпіонату світу я сподівалася, що це дасть додатковий поштовх до розвитку біатлону в Україні загалом і в Тернополі зокрема. І після світової першості нам справді приділяли увагу й говорили багато гарних і правильних слів. Але на ділі все виходить зовсім інакше. Виникає враження, що про те, що буде далі, ніхто не думає. Якщо базу закриють, то мені можна буде завершувати спортивну кар’єру, оскільки умов для підготовки просто не буде. І не тільки мені, а ще десяткам молодих спортсменів, котрі тільки мріють про те, щоб у майбутньому досягти високих результатів у спорті».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply