|

Жовтень 22, 2015

|

Ольга Балтажі

В Ізмірі (Туреччина) завершився особисто-командний чемпіонат світу з шашок-100 серед чоловіків і жінок із блискавичної гри, де українка Ольга Балтажі завоювала титул чемпіонки світу. У чемпіонаті світу взяли участь команди з 19 країн, у т. ч. 12 чоловічих (загалом 27 спортменів) і сім жіночих (загалом 18 спортсменок).
Ольга Балтажі з Івано-Франківська (тренер — Анатолій Яценко), на рахунку котрої 27 очок, випередила Тамару Тансиккужину з Росії (26 очок) і Дарію Ткаченко (24). Спортсменка зі Сніжного (Донецька область) на цьому турнірі виступала під прапором Міжнародної федерації шашок. Наразі, вона проходить процедуру прийняття громадянства Росії.
Жіноча збірна у складі якої були міжнародні гросмейстери Ольга Балтажі та Вікторія Мотрічко (Одеса), здобула перше командне місце, впевнено випередивши головного конкурента — збірну Росії. Чоловіча збірна у складі — міжнародні гросмейстери Юрій Анікєєв (Харків), Артем Іванов (Дніпропетровськ) і майстер спорту Юрій Бобков (Запоріжжя) — здобула друге командне місце, вперше в історії незалежної України.
В особистому ж заліку серед чоловіків бронзову нагороду здобув міжнародний гросмейстер Юрій Анікєєв із Харкова (тренер — Анатолій Яценко), на рахунку котрого 13 очок. Чемпіоном світу став Олександр Шварцман із Росії — 14 балів, на другому місці — Жан Марк Джофанг з Камеруну, котрий набрав 13 балів, але випередив Анікеєва за додатковими показниками.