Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Знайшли найдавнішого «товстолобого» динозавра

Автор:

|

Травень 16, 2013

|

Рубрика:

Знайшли найдавнішого «товстолобого» динозавра

У провінції Альберта відкопали останки динозавра з вельми товстим черепом, вік яких – приблизно 85 млн років. Як зазначають палеонтологи, знайдений представник родини пахіцефалозаврів — «ящерів, що буцаються» — наразі є найдавнішим із виявлених раніше.

«Знайдений нами Acrotholus пролив нове світло на еволюцію найбільш «товстолобої» родини динозаврів. Хоча це – найбільш ранній відомий представник цієї групи, потовщений череп цього пахілозавра незвично добре розвинений, з огляду на геологічний вік знахідки», — розповів Дейвід Еванс із Королівського музею Онтаріо в Торонто. У місці, де залягають породи, що сформувалися в другій третині крейдяного періоду 85-83 млн років тому, учені знайшли кілька фрагментів кісток, у тому числі уламки черепа.
Проаналізувавши їхню структуру, науковці дійшли висновку, що мають справу з пахіцефалозавром, товщина черепа якого сягала 11 см. Цей динозавр був відносно невеликим — його маса не перевищувала 40 кг, а довжина — 2 м. Учені присвоїли йому ім’я Acrotholus audeti. Найближчі родичі цього ящера мешкали на території сучасної Монголії 83-72 млн років тому.
Зазначимо, що раніше вважалося, що дрібні «товстолобі» динозаври зустрічалися вкрай рідко, адже їм доводилося конкурувати з дитинчатами великих ящерів. За нинішніми оцінками дослідників, число видів цих ящерів насправді було в п’ять разів більшим.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply