Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 15, 2020

Заробітчани знайшли скарб

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Заробітчани знайшли скарб

Троє українців, що працювали на будівництві у Празі, отримають нагороду по 200 тис. крон (близько 8 тис. EUR) кожен за те, що знайшли та передали державі скарб загальною вартістю близько 6,3 млн крон. У листопаді 2008 року троє українців знайшли сховок, що складався зі срібних монет, посуду й інших предметів вагою майже півтонни. Вони працювали на реконструкції будинку на вулиці Душковій у дільниці Прага-5. Ніхто з потенційних власників не звернувся по знайдені коштовності, тому скарб перейшов у власність міста. І ось у лютому ц. р. міська рада Праги затвердила виплату винагороди українцям, які знайшли срібний скарб у тайнику між поверхами будинку.

Знайдені срібні предмети було передано на зберігання та для вивчення до Музею Праги. Фахівці цього закладу в серпні 2011 року визначилися з вартістю всього, що було знайдено. Ціна коштовностей становила близько 252 тис. EUR. «Згідно з висновками відповідного комітету, місто не було зобов’язане виплачувати згадану винагороду, — зазначив Богуслав Свобода, мер Праги. — Але не можна не визнати, що саме завдяки чесному рішенню тих, хто знайшов скарб, передати його владі міста, Прага отримала у власність предмети, що мають значну вартість та високу художню цінність. Уважаю, що це буде справедливо й одночасно мотивуватиме інших, хто може в майбутньому знайти такий скарб».

Серед знайдених предметів, загальна вага яких склала 493 кг, — монети, посуд, кубки та свічники, браслети, пляшечки для парфумів тощо. Усі речі датуються початком XX ст. На думку фахівців, срібне начиння було виготовлене в майстерні відомого ювеліра Йозефа Вокурки. Історики вважають, що скарб було заховано під час Другої світової війни або одразу після неї, можливо, 1948 року, коли до влади в країні прийшли комуністи.

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply