Новини для українців всього свту

Friday, Nov. 27, 2020

Захворювання на «айпадну руку»

Автор:

|

Березень 01, 2012

|

Рубрика:

Захворювання  на «айпадну руку»

Широке розповсюдження планшетних комп’ютерів, таких як iPad, призвело до зростання специфічних уражень опор­но-рухової системи. Сукупність різноманітних розладів уже отримала серед користувачів планшетних комп’ютерів назву iPad hand. Лікарі все частіше повідомляють про звернення до них людей із приводу таких захворювань. Так, за словами фахівців з ергономіки, знайти комфортне положення тіла при використанні iPad — украй складно. А неправильна поза при користуванні iPad загрожує, у першу чергу, захворюваннями шийного відділу хребта.

Та перше місце серед розладів, як і при використанні звичайного комп’ютера, посідають «травми від повторюваних навантажень» — пошкодження сухожиль від постійної одноманітної напруги й розтягнення. Найпоширенішим серед таких пошкоджень є синдром зап’ястного каналу, при якому внаслідок тривалого набирання тексту на клавіатурі, користування мишею або тримання «планшетника» в зап’ястному каналі ущемляється та пошкоджується сере­динний нерв. Довге використання вказівного пальця правої руки для навігації по меню й сторінках також загрожує хронічною травмою пов’язаних із ним м’язів і сухожиль.

Також повідомляється, що користувачі планшетних комп’ютерів часто скаржаться на хронічний біль у великому пальці лівої руки, який відчуває велике навантаження під час тримання пристрою, а також неприємні відчуття в ліктях і плечах, спричинені незручною позою при роботі з ним. Лікарі, своєю чергою, заспокоюють, що правильна постава та часті короткі перерви можуть зменшити подібні симптоми.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply