Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 19, 2020

Як визначити вік музичних інструментів?

Автор:

|

Червень 07, 2012

|

Рубрика:

Як визначити вік музичних інструментів?

Археологи провели повторне датування артефактів, виявлених у печері Geibenklоsterle, і встановили, що вони — старіші, ніж уважалося досі. Серед артефактів є й найдавніші музичні інструменти, наприклад, флейта з бивня мамонта.

У межах цієї роботи науковці використовували нову технологію датування органічних останків, зокрема кісток. Суть технології полягає в тому, щоби виключити з досліджуваних зразків забруднення, що вносяться залишками колагену — білка, що є основою сполучних тканин організму.

Завдяки цьому методу вченим удалося визначити, що вік артефактів становить 40— 43 тис. років, а це на 2—3 тис. років більше, ніж уважалося донині. За словами дослідників, такі методи є ключовими у формуванні стародавньої хронології й тестуванні різноманітних гіпотез.

Науковці кажуть, що нові результати змушують переглянути час виникнення так званої оріньякської культури, яка зародилася на початку пізнього палеоліту на території сучасної Європи та є відома, у першу чергу, образо­творчим мистецтвом і музичними інструментами. Прикметно, що метод дослідників допоміг підтвердити їхню раніше висловлену гіпотезу про те, що акваторія Дунаю була місцем народження цієї культури.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply