Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 19, 2019

Зоопарки клонованих тварин

Автор:

|

Листопад 22, 2012

|

Рубрика:

Зоопарки клонованих тварин

Бразильські науковці мають намір клонувати ягуарів, чотирипалих мурахоїдів, вовків і інших тварин, що перебувають на межі вимирання. У межах цього проекту планується розведення звірів для зоопарків, проте це викликає занепокоєння в екологів.

«Клонування проводитимуть спеціально для потреб зоопарків. Ми не прагнемо перетворювати його на черговий спосіб збереження рідкісних видів. Мета проекту полягає в тому, щоби випробувати технологію клонування та створити окремі популяції для зоопарків, що позбавить їх необхідності отримувати тварин із природного середовища існування», — заявив Карлос-Фредеріко Мартінс, дослідник бразильської сільськогосподарської корпорації ЕМБРАПА.
Протягом двох останніх років фахівці ЕМБРАПА й зоопарку міста Бразиліа займалися збором соматичних клітин і сперматозоїдів восьми видів тварин, що перебувають під загрозою зникнення, у тому числі сірого мазами, бізона, коат, чорної левової ігрунки та чагарникового собаки. На наступному етапі планується отримати дозвіл уряду на проведення експериментів над 420 зібраними зразками для відтворення цих тварин.
Бразилія — аж ніяк не перша країна, у якій розглядається питання клонування зникаючих видів тварин. Останнім часом з’являються повідомлення про те, що американські науковці намагаються клонувати південноафриканську чорноногу кішку. Своєю чергою, їхні індійські колеги працюють над відтворенням диких буйволів, у Китаї готуються клонувати гігантських панд, у Японії — китів і навіть мамонтів, які вимерли багато років тому.
На думку ж екологів, такі проекти сприяють комерціалізації та створенню ілюзії благополуччя рідкісних видів, а також перешкоджають охороні середовища проживання й дають привід для поновлення забороненої торгівлі органами тварин.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...