Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Житель Львова запатентував лампочку

Автор:

|

Квітень 18, 2013

|

Рубрика:

Житель Львова запатентував лампочку

Український інститут промислової власності 26 березня ц. р. зареєстрував на ім’я львів’янина Віталія Голєва два патенти на промислові зразки «лампа для освітлення». Поки що не відомо, чим запатентовані лампи відрізняються від уже звичних для нас, їхніх технічних характеристик інститут не оприлюднив.

Допомогу в оформленні патенту п. Голєву надало підприємство «Формула-брок», основним власником якої є Теодор Дяків, депутат Львівської міської ради. У компанії зазначають, що отримати авторське право на промисловий зразок в Україні – дуже просто, однак, з огляду на те, що в країні не застосовують прецедентного права, із кожним порушником патенту доводиться судитися окремо.
Раніше Віталій Голєв запатентував вішалки для одягу (відповідний документ він оформив у січні 2012-го). Варто зазначити, що спочатку винахідник не претендував на гонорар. Однак торік, у грудні, українська митниця зупинила завезення партії вішалок данської фірми JYSK. Від компанії зажадали виплати авторської винагороди власникові патенту.
Також повідомлялося, що житель Львова Дмитро Голіусов запатентував планшетний комп’ютер. А його брат, Кирило Голіусов є власником патентів на ковпачок із помпою-розпилювачем, корка для пляшок і зубочистки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply