Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 23, 2020

Запрошуємо на «Неймовірну науку»

Автор:

|

Листопад 06, 2014

|

Рубрика:

Запрошуємо на «Неймовірну науку»

Scientific Fun у Львові

Зі Львова стартував польсько-український проект Scientific Fun — наукові пікніки в Україні. У межах проекту кожен охочий може проекспериментувати в імпровізованій лабораторії, почуваючись дослідником, і поспілкуватися з науковцями.

На юних поціновувачів науки очікують такі досліди, як запалення міні-вулкану, приборкання блискавки, зображення оптичної ілюзії. І це — далеко не все, що чекає на учасників і гостей проекту. Організатори приготували кілька десятків цікавих дослідів із фізики, хімії, біології, психології й інших наук.
Далі усі бажаючі мали змогу поринути у світ «Неймовірної науки» у м. Дубно, на території Дубенського замку. В імпровізованій «лабораторії» під відкритим небом зібралися з різних куточків України науковці та просто поціновувачі науки нового покоління, котрі за допомогою різноманітних експериментів і технічних приладів могли довести жителям та гостям міста, що наука — це неймовірно цікаво. Окрім того проект для відвідувачів — безкоштовний, тому що наука повинна бути доступною.
Проект «Неймовірна наука» є аналогом до міжнародного науково-популярного заходу «Науковий пікнік», який був ініційований у Польщі 1997 року й метою котрого є популяризувати науку в сучасному світі. Щороку вже майже впродовж двох десятиліть поляки доводять своїм землякам, що наука — це не лише книжки й дисертації, а набагато більш захопливі речі, які до того ж оточують нас постійно. І роблять вони це так завзято, що 2005-го їхній «Науковий пікнік» був визнаний Європейською комісією одним із десяти найкращих у галузі «Наука та суспільство».
2012 року ініціативу «Наукового пікніка» підхопила Грузія, а 2013-го — Литва. Того ж року він також був розповсюджений і на територію України завдяки українським випускникам молодіжної програми Study Tours To Poland. Тут цей проект отримав назву Scientific Fun. 2013-го участь у ньому взяло п’ять великих українських міст — Київ, Харків, Луганськ, Львів і Тернопіль, а цього річ – під гаслом «Наука об’єднує» — уже сім: Київ, Харків, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Львів, Тернопіль і Луцьк. У кожному місті на захід приходили тисячі відвідувачів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply