Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

Замість людей воюватимуть роботи

Автор:

|

Травень 22, 2014

|

Рубрика:

Замість людей воюватимуть роботи

Бойові дроїди

Роботи, лазерні гармати й ультразвукова зброя — таким буде поле битви вже найближчими роками. Цю думку висловив Саймон Коул, провідний британський експерт з оборони. «У війнах майбутнього, як очікується, буде задіяна нова та сучасна зброя. Лазери вже в змозі перехоплювати артилерійські снаряди та безпілотні системи. Ми побачимо розвиток ультразвукової зброї, яка може використовуватися набагато точніше, а також розвиток нелетальних технічних засобів, де можна застосовувати лазери, щоб уразити супротивника на значній відстані», — зазначив п. Коул.

За його словами, заміна людей на техніку можлива вже впродовж десяти наступних років. «Ми побачимо більше безпілотних систем, оскільки вони стають усе ефективнішими й не будуть обмежуватися повітряним середовищем. Деякі експерти вважають, що вже за десять років роботи, імовірно, замінять піхотинців», — переконаний Саймон Коул.
Водночас, експерт зауважив, що люди все одно будуть виконувати свою роль. «Це будуть люди, які вирішили йти на війну. Але є мало шансів, що багаті, технологічно розвинені країни використовуватимуть людей, щоби битися у війні. Людей поступово будуть вилучати з поля бою», — упевнений експерт.
Разом із тим, п. Коул попередив, що посилення можливостей під’єднання до різних систем зв’язку створить більше ризиків. Зокрема, до 2045 року військові технології стануть більш доступними для терористів, адже завдяки розвитку Інтернету приховувати військову інформацію та розвіддані буде щораз важче. Також експерт зауважив, що, «оскільки світ стає більш взаємопов’язаним, державні установи також зможуть знаходити більше терористів».
Крім того, розвиватиметься можливість виявляти й ідентифікувати особи: ця тенденція зростатиме до 2045 року, каже експерт. «Буде все легше знайти людей – не лише через ДНК, а й за допомогою цифрових підписів. Технології змінять наші стосунки, оскільки роботи ставатимуть більш ефективними», — додав Коул. Він також не відкидає ризиків виникнення глобальних спалахів різних хвороб упродовж 30 найближчих років. Утім, експерт запевняє, що кількість смертей унаслідок насильства зменшуватиметься. За прогнозом Коула, «західні країни, зокрема США, утратять свою перевагу в конкурентній боротьбі у сфері військових технологій, натомість Китай і інші країни Азії почнуть її здобувати».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply