Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 3, 2020

Загрози для Всесвітньої мережі

Автор:

|

Липень 17, 2014

|

Рубрика:

Загрози для Всесвітньої мережі

Інтернет

Американська організація Pew Research Center провела дослідження щодо того, яким буде Інтернет 2025 року, опитавши при цьому 1,4 тис. експертів у галузі інтернет-технологій і кібербезпеки. Згідно з отриманими даними, до 2025-го інтернет-користувачам доведеться зіштовхнутися з низкою загроз, а звичний для них Інтернет зазнає глобальних змін. На думку експертів, найбільшу тривогу викликають чотири моменти — посилення фільтрації мережі, стеження за користувачами, комерціалізація Мережі та надлишок інформації.

«Правильний» Інтернет
На думку експертів, що швидше буде розростатися Інтернет, то більше вимог до нього висуватимуть. У першу чергу, це буде пов’язано з тотальним контролем із боку урядів різних країн, які захочуть фільтрувати Мережу й тримати її в кулаку. Якщо раніше Інтернет був фактично безконтрольним, то вже зараз ми помічаємо спроби отримання доступу над ним. Такі країни, як Єгипет, Пакистан, Туреччина сприймають Всесвітню павутину як загрозу для свого режиму й частково блокують доступ до Мережі. До переліку таких держав незабаром може приєднатися і Росія: керівництво країни впритул зайнялося Інтернетом і тепер хоче отримати контроль над його користувачами. Крім того, уряди країн наводять як приклад «великий китайський фаєрвол», що є типовим зразком інтернет-цензури.

За нами стежать!
Багато експертів вважає, що з плином часу довіра до Інтернету спадати через тотальне стеження держави за всіма діями користувача в Мережі. Уже зараз нам відомо про факти того, як уряд слідкує за нами в Інтернеті. Завдяки Едвардові Сновдену та його викриттям, інтернет-користувачі переконалися, що анонімність у Мережі — міф, а влада зможе отримати про юзера будь-які дані, аж до інтимного листування. Уже зараз багато користувачів робить кроки до того, щоби бути акуратнішими в Мережі, а до 2025 року обмін особистими даними в Інтернеті може взагалі припинитися.

Монетизація Мережі
Значне число експертів прогнозує, що монетизація інтернет-діяльності суттєво вплине на спосіб отримання людьми інформації. Серед основних проблем, які постануть перед компаніями, — дотримання мережевого нейтралітету та робота з інформацією, що містить елементи авторського права. Велику проблему становить і бажання рекламодавців монетизувати свої активи на збиток прогресу.

Надлишок інформації
Експерти, котрі взяли участь у дослідженні, припускають, що спроби вирішити проблеми з надлишком інформації в Мережі можуть зруйнувати структуру обміну контентом. Однією з найбільших проблем стане знаходження цікавої й осмисленої інформації. Наприклад, буде однаково складно знайти як специфічні наукові тексти, так і гарний ресторан, музику чи фільм. Унаслідок цього люди намагатимуться впоратися з інформаційним перевантаженням, і це може призвести до зменшення вартого уваги контенту.
На думку фахівців, нові алгоритми фільтрації не зможуть упоратися з великими обсягами інформації, і це матиме негативні наслідки для Інтернету.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply